İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama motorlarından düşme

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hadi bende söyliyim bişeyeler google da iyi bi kelimede sitem lk 3 ay gözükmedi şimdilerde ise bianda 17. sayfa sonraki günde 9. sayfaya geldi seviniyimmi yoksa göstermelikmi yapıyo google

Eğer makaleler orjinalse yükselmeler sürekli devam eder.Kullanım, aranım sıklığına görede ilk sıralara kadar çıkacaktır bence.Ama özgün içerik değilse, yükseltmeye devam edecek,sonrada geri çekecektir.Büyük ihtimallede sandbox la cezalandırabilir.İlk baştaki yükselmenin sebebi, siteni güncellenen site olarak değerlendirmiş olabilir bot.Yabancı seoculara göre güncelleme etkeni, pr nin önündedir.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ilk açılan sitelerde genelde oluyor bu. Bi ara sizi ilk sıraya atıyor sonra tekrar geriye gönderiyor. Yani bi tür yeni siteye şans gibi. ilerleyen zamanlarda tekrar yükselişe gecersiniz.

okanari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de bu konuda cok muzdaribim. Sitem 6 aydir www.live.com da aramada 1. sayfada 4. sıradaydı. Google'da ise 30sayfalardan 2. sayfaya gelmişti. Buradan 7-8 tane link aldım (capraz) ve hem live.com da hem google 'da dustum. Su an 2 arama motorunda da 3. sayfadayım. Google dalgalanmasına alıstık ama live.com daki stabil yerimi kaybetmek hic hit gelmeyen bi arama motoru olmasına ragmen moralimi cok bozdu.

Acaba buradan aldıgım linkler mi buna neden oldu. Yukselmesini beklerken dustu site.... Capraz aldıgım linkler (yani ben o sitelere link vermiyorum) beni dusurebilir mi? Bu sorunun yanıtını ariyorum. Eger cevap evet ise bu cok sacma zira o zaman kotu niyetli kisiler beni dusurebilir?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben de bu konuda cok muzdaribim. Sitem 6 aydir www.live.com da aramada 1. sayfada 4. sıradaydı. Google'da ise 30sayfalardan 2. sayfaya gelmişti. Buradan 7-8 tane link aldım (capraz) ve hem live.com da hem google 'da dustum. Su an 2 arama motorunda da 3. sayfadayım. Google dalgalanmasına alıstık ama live.com daki stabil yerimi kaybetmek hic hit gelmeyen bi arama motoru olmasına ragmen moralimi cok bozdu.

Acaba buradan aldıgım linkler mi buna neden oldu. Yukselmesini beklerken dustu site.... Capraz aldıgım linkler (yani ben o sitelere link vermiyorum) beni dusurebilir mi? Bu sorunun yanıtını ariyorum. Eger cevap evet ise bu cok sacma zira o zaman kotu niyetli kisiler beni dusurebilir?

Aşırı backlinkin kanıtlanan zararı yok.Sadece aynı anda fazla link almak, hile amaçlı görülebilir gibi bir teori var.Kötü niyetli kişilerin elinde, 20-30 site varsa belkide bunu başarabilirler aslında.Ama buda sadece bir teori.Bu sebeple toplist, pr checker gibi size backlink veren yerlere aşırı yüklenme yapmak zararlı olabilir.Googlenin ve diğer arama motorlarının uzun zamandır yapmak istediği bir olay vardı.Sıralamaları yaparken backlinklere önem vermekti.Bunu ayrı bir başlıkta açıklamak istiyorum.Kısacası, alakalı sitelerden backlink alan siteleri üste taşımak.Senin backlink aldığın yerler konu dışıysa belki buda etki etmiş olabilir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12

'buradan link aldım' dediğiniz neresi okumadım yazıları ama hangi kelimeden linklerin geldiği ve hangi kelimelerde düştüğünüze dikkat edin..

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım site sandboxta bu durum 6 ay kadar sürebilir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
konuyu dağıtıyorum ama başka konu açmadan burda sormak istedim.Şimdi mesela oyun veya sohbet kelimelerinde 1. sayfayfada olan biri günde kaç hit alıyor 2. soru bu kelimelerden kaç sayfaya kadar iyi hit alınabiliyor (yani 6-7. sayfadakiler hit alabiliyormu)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
konuyu dağıtıyorum ama başka konu açmadan burda sormak istedim.Şimdi mesela oyun veya sohbet kelimelerinde 1. sayfayfada olan biri günde kaç hit alıyor 2. soru bu kelimelerden kaç sayfaya kadar iyi hit alınabiliyor (yani 6-7. sayfadakiler hit alabiliyormu)

öyle göreceli bir soru sormuşsunki herkes farklı cevap verecek :)

Aranma Kelime

21709 sohbet

Sanırım %70 ' ini ilk sayfa bölüşür.r.Gittikçede düşerek sayfalara dağılır.Ama ben sohbette 5. sayfadan günde en az 200 tekil alıyordum.Umarım cevap yeterli gelir :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
sohbeti bilmiyorum ama genelde 1. sıradaki site ile 2. sıradaki site arasında giden hit farkı oranı %50 civarlarındadır. bu oran ilk sıradaki sitenin ne verdiği ile de yakından ilintilidir!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5