İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama sonuçlarında 2. sıraya geriledik ??

petworld

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar.
Sitemiz imzamdaki site.
alman kurdu veya almankurdu yazınca uzun bir zamandır 1. sıradaydık doğal olarak. Neden bilmiyorum ama yaklaşık 15 gün önce 2.sıraya düştük. 1.sıradaki site sizlerin de görebileceği gibi bizden kalite olarak çok ama çok aşağılarda.

Bizim düşmemizin daha doğrusu diğer web sitesinin 1.sıraya çıkmasının arkasında ne var sizce ? Ben araştırdım ama bir türlü bulamadım.

Ottoman Empire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitelere baktım hiçte öyle sizden çok çok aşağılarda bir site değil. Garip bir eleştiri doğrusu.

Ne yaptıklarına gelirse bir seo danısmanı ile çalışmış olabilirler.

petworld

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açık adres verirsem, almankurdu.net görüldüğü gibi joomla üzerine kurulmuş.
ama dikkatle incelemeye bile gerek kalmadan görülecektir ki hem tasarım olarak dağınık hem de içerik olarak basit. tabii sizin fikrinize saygı duydum.

Şu anda Türkiye'nin en kaliteli alman kurdu sitesini oluşturuyoruz. hem tasarım olarak (taslak yenilenecek) hem de içerik olarak dünya standartlarına ulaşma çabasındayız. Türkiye'nin en kaliteli alman kurdu sitesi dedim ; şundan dolayı : bir kere her şampiyona/yarışma/show/sieger sonrasında detaylı ve olabildiğince objektif değerlendirmeler yapıyoruz. Köpeklerimizin resimlerini devamlı güncelliyoruz ve resimlerin her defasında daha kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Şu aralar, tüm dünyayı gezip sadece alman kurdu resmi çeken bir fotoğrafçıyla anlaştık ve dünya standartlarında resimlerini çektiriyoruz köpeklerimizin. Macaristan'da olsun Bulgaristan'da olsun Almanya'da (dünya şampiyonası) olsun çoğu zaman Türkiye'yi temsil eden tek kulübüz ve büyük başarılar kazanıyoruz. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Ha Google bunlardan anlamaz, SEO'ya bakar diyeceksiniz,ki doğru. Elimizden geldiğince buna özen gösteriyoruz. Mesela tüm sosyal medya sitelerinde linklerimiz, hesaplarımız mevcut.

Karşı taraf için konuşursak, SEO danışmanıyla çalıştığını hiç düşünmüyorum. Çünkü her şeyi kulübün/firmanın sahibi yapıyor. SEO danışmanıyla çalışmadan evvel sitelerini bir düzene koymak istemezler mi ?

Ağır eleştiri yapmış olabilirim, ama görünen köy kılavuz istemez.

Ciddi değerlendirme yapacak arkadaşlar varsa okumak/dinlemek isterim.

Saygılarımla

T

trgy

Misafir
webmaster kelimesine bakarak google'ın her zaman doğru sonuç vermediğini görebiliriz. En kaliteli ve kelimesinde birinci sırada olması gereken siteleri yazmak istese tüm webmaster kişiler aynı cevapları vereceklerdir.

Yani bazen mantık aramak gerekmiyor, ne kadar doğru yaparsanız yapın bazı şeylerin değişmesi ve düzelmesi için uzunca bir süre geçmesi gerekiyor.

Sitenizi ve karşı siteyi incelemedim ama bu olaylar bundan ibaret. Siz iyiyseniz ve dediğiniz gibi kaliteli iseniz zamanla eski yerinize gelirsiniz. :)

mythrill

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telefondan baktığım için detaylı inceleyemedim fakat .net sitede daha çok keyword kullanılmış.şimdi backlink sayılarını inceliyorum , backlink ile buraya gelmiş olabilirler.dediğiniz gibi görünüş ve icerik olarak sitenize kıyasla çok zayıflar.

mythrill

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webmaster kelimesine bakarak google'ın her zaman doğru sonuç vermediğini görebiliriz. En kaliteli ve kelimesinde birinci sırada olması gereken siteleri yazmak istese tüm webmaster kişiler aynı cevapları vereceklerdir.

Yani bazen mantık aramak gerekmiyor, ne kadar doğru yaparsanız yapın bazı şeylerin değişmesi ve düzelmesi için uzunca bir süre geçmesi gerekiyor.

Sitenizi ve karşı siteyi incelemedim ama bu olaylar bundan ibaret. Siz iyiyseniz ve dediğiniz gibi kaliteli iseniz zamanla eski yerinize gelirsiniz. :)

Sanırım genel dalgalanmadan :)
eski yerine gelmiş site :)

petworld

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ellerinize sağlık arkadaşlar. sağolun yorumlar için.

Evet, tekrar 1. sıraya oturduk. ancak 15-20 gündür bu böyle. bi 1. sıradayız bi 2. sıradayız. Bi de ilginç olan, sıralamada bizim anasayfadan sonra bizim "yavrularımız" sayfası geliyor.

Genel dalgalanmadandır inşallah. 3,5-4 aydır 1. sıraya neredeyse demir atmıştık. Bununla devamlı övünürken nazar değdim galiba.

mythrill keywords konusunda haklı. Karşı site "german shepherd dog" sonuçlarında da çıkıyor. Backlink konusuna gelince ben de son 1 aydır kaliteli backlink almak için uğraştım. Onların ki 26 bizimki şu anda 23. Hatırladığım kadarıyla onlarınkisi zirve100, hit100 gibi sitelerden oluşuyor. Bizimkiler daha kaliteli. Ayrıca yazdığım gibi çoğu sosyal medya sitelerinde linklerimiz, etkinliğimiz var.

Normalde 2003 yılından beri biz almankurdu.info domainini kullanıyorduk ; yani öyleymiş. Son 1 senedir almankurdu.com domaini üzerinden yayın yapıyoruz. Ben de bi 8 aydır editörlük yapıyorum. 8 aydan önce site için doğruya doğru berbat bile denemezdi. almankurdu.net'in daha eski site olduğunu düşünürsek demek ki trgy'nin dediği doğru. Biraz daha zaman geçmesi gerekiyor. Bekleyelim :)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
almankurdu.png

Domain yaşı dışında neredeyse tüm parametrelerde diğer siteden daha iyi durumdasınız. Tabiki sıralamaları sadece bu parametreler yönlendirmiyor fakat genel anlamda iyi fikir verebilir. Sizin düşüşünüz bence anlık bir dalgalanma ve diğer sitenin anahtar kelimeyi fazlaca kullanmasından kaynaklanmış.

mythrill

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ellerinize sağlık arkadaşlar. sağolun yorumlar için.

Evet, tekrar 1. sıraya oturduk. ancak 15-20 gündür bu böyle. bi 1. sıradayız bi 2. sıradayız. Bi de ilginç olan, sıralamada bizim anasayfadan sonra bizim "yavrularımız" sayfası geliyor.

Genel dalgalanmadandır inşallah. 3,5-4 aydır 1. sıraya neredeyse demir atmıştık. Bununla devamlı övünürken nazar değdim galiba.

mythrill keywords konusunda haklı. Karşı site "german shepherd dog" sonuçlarında da çıkıyor. Backlink konusuna gelince ben de son 1 aydır kaliteli backlink almak için uğraştım. Onların ki 26 bizimki şu anda 23. Hatırladığım kadarıyla onlarınkisi zirve100, hit100 gibi sitelerden oluşuyor. Bizimkiler daha kaliteli. Ayrıca yazdığım gibi çoğu sosyal medya sitelerinde linklerimiz, etkinliğimiz var.

Normalde 2003 yılından beri biz almankurdu.info domainini kullanıyorduk ; yani öyleymiş. Son 1 senedir almankurdu.com domaini üzerinden yayın yapıyoruz. Ben de bi 8 aydır editörlük yapıyorum. 8 aydan önce site için doğruya doğru berbat bile denemezdi. almankurdu.net'in daha eski site olduğunu düşünürsek demek ki trgy'nin dediği doğru. Biraz daha zaman geçmesi gerekiyor. Bekleyelim :)

hocam dmoz kaydı için başvurdunuz mu ?
dmoz diğer dizinlerden çok farklıdır ve çok önemli bir yere sahiptir.
şuan evdeyim , sitenizi detaylıca inceledim ve gerçekten çok güzel.
yazılan yazılarda anahtar kelimeleri biraz daha çok kullanmaya özen gösterirseniz dalgalanmadan bile etkileneceğinizi düşünmüyorum.
ayrıca bir de domain yaşı meselesi var ama sitenizin içeriği gerçekten kaliteli olduğu için domain yaşının o kadar etkisinin olacağını düşünmemekteyim.

petworld

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mythrill ve atay yorumlarınız için çok sağolun ;
güzel bilgiler.
atay o istatistiğe nereden bakıyorsun ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5