İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arama sonuçlarında gözüken sayfalarım,site:www.siteadi.com yazdığımda neden çıkmaz.

sekooo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar;
Bir alışveriş sitesinin webmasterlığını yapmaktayım.Site yaklaşık 3 yıldır yayında ancak son 2,5 aydır online alışveriş hizmeti vermekte başlangıçta 50-100 hiti olan bir siteydi..650 civarına kadar yükseldi,sonra sanırım bazı illegal yöntemlerle backlink almaya kalkıştım ve sorun malum,filtreye girdik aramalarda gerilere düştü, tabi hangisine kimse net birşey söyleyemez.Bu sürede çok fazla URL yapısıda değiştiğinden google aynı ürün sayfasına giden 3-4 farklı URL yapısını indexledi zamanında.Bende buda kopya içerik sayılır diye web master tooldan tüm ürün URL lelerini kaldırdım.Güncel URL yapısı ile sitemap dosyası hazırladım.Son gönderdiğim sitemap dosyasında 1385 link var, dizine eklenen 281 diyor,4-5 gün oldu..Ürün isimleri ile arama yaptığımda yeni URL yapısında bazılarında birinci sayfada bazılarında çok gerilerde de olsa sonuçlarda gözüküyor tabi filtreden önce %90 ilk sayfada çıkıyordum.

Şimdi yukarıdaki açıklamalara bağlı olarak ürün isimleri ile aramalarda çıkmama rağmen site:ww.siteadi.com yazdığımda bu sayfalar indexlerde gözükmüyor,Bu filtenin nedemi yoksa güncellemelerden kaynaklı bir gecikmemi.
2. olarak özellikle alışveriş siteleri için yani bir kaç kelime ile değil nerdeyse her ürün adı bir keyword sayılır.Filtreden çıkmak için daha öncede yazılıp çizildiği gibi,güncellemeye devam ve doğal-kaliteli backlink almaya devam yöntemi dışında yapabilecek birşey varmı?
Değerli görüşlerinizi bekliyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5