Arama sonuçlarında yanlış index çıkıyor.

BordoMavi

Profesyonel
Katılım
31 Eki 2007
Mesajlar
176
Konum
Hirçın Sulardan
Arkadaşlar merhaba.
Bir müşterimize ait olan sitenin alan adını değiştirip taşıdık fakat fakat ama sonuçlarında çok uzun zamandır eski sitenin indexi google'da duruyor ve bir türlü silinmiyor işin esas enteresan tarafı ise önceki alan adının ftp sinde herhangi bir dosya bulunmuyor ve IIS üzerinde redirect olarak yeni alan adına yönlü ama google'da müşterinin adını yazıp aratma yaptığımız da Yeni sitenin başlığı ile beraber eski sitenin linki listeleniyor yani örnekleyecek olursan;

Aranan kelime : müşteri
Sonuç: Müşterinin Yeni Firma ismi
www.eskiadres.com
----------------------------------------------- Bir üstteki şekilde sonuç geliyor fakat alttai gibi gelmesi gerekiyor.
Aranan kelime : müşteri
Sonuç: Müşterinin Yeni Firma ismi
www.yeniadres.com

Bunu düzeltebilmek için ne gibi işlemler yapmamız gerekiyor. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
 

BordoMavi

Profesyonel
Katılım
31 Eki 2007
Mesajlar
176
Konum
Hirçın Sulardan
[MENTION=6538]Eif[/MENTION], [MENTION=5985]Angelo[/MENTION] cevap için teşekkürler. [MENTION=5985]Angelo[/MENTION] verdiğin adresten kontrol ettim 302 ile redirect yapılmış.
Yarın belirttiğin işlemleri uygulayıp sonucu buradan yazarım.
Tekrar teşekkürler.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst