İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama Sorunu

onder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

bir müşterime ait site ( nacidincer.com ) 3 defa heklendi ... isimtescil kullandığım wordpress in hatası olduğunu söyledi ... yapmadığım güvenlik koruması kalmadı ... chmodların hepsini yeniden yapılandırdım, güvenlik için eklenti kurdum v.s. ama gene heklendi ... isimtescil "gene bu sizin suçunuz" dedi ... sonrada bunu duldum, adamlar tüm sunucuyu heklemişler...

http://www.hek-db.com/ip_93.89.231.8.html

sonunda siteyi başka bir firmaya aktardım. gelgelelim google aramasında site "Kahramanmaraş Gazetesi" diye gözüküyor. bu sitede benim müşterime ait aynı isimtescil sunucunda barındırılıyor.

peki bu arama sorununu nasıl gideririm?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Eger Google'da info:nacidincer.com ile arama yaparsaniz sitenin infosunda www.kahramanmarasgazetesi.com.tr geldigini gorebilirsiniz. Bu muhtemelen sitenin bir sure www.kahramanmarasgazetesi.com.tr'e yonlendirilmis olmasindan kaynaklaniyor. Webmaster Tools'da bir hesap acip siteyi ekleyin, daha sonra sitemapleri olusturun. Bir sure sonra duzelecektir. Eger duzelmezse durumu buradan konusmaya devam ederiz.

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Arkadaşımın dediği gibi webmaster tools'dan sitemapları güncelleyin , yandex tools'danda robots.txt dosyalarınızı test edin ve durum bildirirseniz yardımcı oluruz , http://webmaster.yandex.com.tr

onder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sorun hakkında bir değişiklik yok, sitemap yönetici araçlarından gönderildi gelgelelim arama sonucu aynı.

hatta google webmaster tools daki komedide şöyle;

Ekli dosyayı görüntüle 5424

hala sitenin görüntüsü değil, heked bilmemkim resmi duruyor.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
webmaster tools uzerinde "google botu ile goruntuleyin" diye bir arac olacak. Onunla bir kontrol eder misiniz? Sitenin kodu eger heklenmis degilse direkt oradan Google'a yeni halini submit edebilirsiniz. En hizli sekilde boyle sonuc alirsiniz. Eger yapamazsaniz bana PM atin ben ilgilenirim.

Barisay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hala isimtescili host firması diye kullanıyorsan hata site sahibinde :)

onder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
site sahibinin host nedir domain nedir bir bilgisi yok :) hata bende ... o reseller hesabını aldığımda, doğru dürüst bir hosting firması bulma konusunda çalışma içerisindeydim. o zaman başka müşteriler için kullandığım oldukça hesaplı bir hosting firması ve isimtescil kullanıyordum. hesaplı olan firma 1 kere bile sorun çıkarmazken isim tescil (isimtescil.net) anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdi ... ben bu kadar rezalet bir hosting firması görmedim. birde her sorunda "bizde bir hata yok, sorun sizde demezlermi" sadece hek olayındada değil, mail hesapları silinir, dosyalar yok olur, curl ve benzeri fonksiyonlar kapatılır, haber bile vermezler ... aman ulaşmayın isimtescil e ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5