İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arama

A

Anonymous

Misafir
Merhaba access 200 de yapmak istediğim birşey varda nasıl yapacağımı bilemiyorum yardım ederseniz mevzu şu:
Ben bir ürünün ismini girdiğimde bunun fiyatını aynı tablodan bulup formda yerine yazmalı .
Yani bir formda ürün bilgileri var adı ve fiyatı diğer bir tabloda ise veresiye kayıtları tutulacak dolayısıyla ürün isimlerini açılan kutu ile ürünler tablosundan alıyorum fakat karşısına seçilen ürünün fiyatını yazmak istiyorum nasıl yapabilirim....
Yardımlarınızı bekliyor başarılar diliyorum...

A

Anonymous

Misafir
bak şöyle yaparsın:)
Evet ben buldum ikidatabase i yerleştiriyorsun forma sonra birinde gösterilen ürün ismini diğerindeki boş kutuya eşliyorsun.Ve boş kutuda yeni bir değer girildiğinde etkin olması için change olayına yazıyorsun kodu.Bu kadar:)

Hepinize kolay gelsin.....

A

Anonymous

Misafir
sanırım bunuda sadece basicte yapabilirdim ve önceki mesajda yanlış anlaşılabilir bunu accesste değil basicte yapabildim.Bu yanlışlık için özür..

A

Anonymous

Misafir
Eğer ürünleri açılan kutu (DropDown herhalde) ile arıyorsan, properties ten sütun sayısını 2 yapar, query sinde de isim ve fiyat alanlarını seçersen, ürün ismini yazdığında dropdown da fiyat da gözükür. Bunu form içinde bir yere işleyeceksen, onchange event ine,

me!atanacakyer = me!açılankutu.column(1)

yazarak fiyat (ikinci sütun) u okuyabilirsin.

sadece isim gözüksün istiyorsan sütün genişliğine (Column Widths);
3cm;0cm

girersen ilk sütun gözükür, ikincisi gizlenir.
(Türkçe access olmadığından properties adları aynı olmayabilir)

Kolay gele

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5