İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aramalarda ana domain neden kaybolur ?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Şöyle ufak bir sorum daha doğrusu sorunum var arkadaşlar.

Googleda kayıtlı sayfalara bakmak için

site:siteadi.com şeklinde arattığım zaman

alt dizinlerde bulunan arama sonuçları ve normal ana dizindeki alt sayfaların linklerini görebiliyorum fakat olması gereken ilk arama sonucu olarak siteadi.com şeklindeki bağlantıyı bir türlü göremiyorum.

ilk sırada siteadi.com/forum bağlantısı altındada normal ana dizinden portal kısmından herhangi bir başlık geliyor. Bunun açıklaması nedir veya başına gelen oldumu hiç.

Hitlerde de herhangi bir anormallik yok normal seyrinde devam ediyor.

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ewt bu sorunun cevabını bende mrk edıyorum
bilgisi olan bir arkadaş var mı?

sandbox fln gelıor aklıma ama emın deılım

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
ewt bu sorunun cevabını bende mrk edıyorum
bilgisi olan bir arkadaş var mı?

sanbox fln gelıor aklıma ama emın deılım

bu durum bir haftadır böyle ve bir haftadır hit dağılımında herhangi bir bozulma söz konusu değil. Ana dizindeki linklerdende hit geliyor alt dizindekindende ortalama yarı yarıya hitte bir değişiklik yok ama nedense arama sonuçlarında ana dizini göstermiyor.

SohbetCLUB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SargeT anasayfa ile site:domainismi.com da Çikan tasarim aynimi ?

Muhabbete

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
genelde ekseri benim sitelerimin basına geliyor cevap verecek yokmu bir uyarımıdır nedir sandbox oncesi ?

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hitlerinde değişiklik yoksa sandbox değildir merak etme, ana sayfanın çıkmaması o kadarda dert değil bence hitlerde düşüş yoksa, sandbox birden gelir ve siten arama sonuçlarında çok gerilerde çıkmaya başlar ve hitlerinde büyük düşüş olur.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
ana sayfanız forum sayfası gibimi yani hem index.html hem index.php hemde index.htm mi var acaba.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Şöyle bir tahminde bulunabilirim

Siteye girişler genelde anasayfadan değilde, ilk sayfa olarak görülen yerden yapılıyor
Sitenin alt ve diğer bölümlerine ana sayfadan link verilmemiş ve/veya alt sayfaya (metarefresh vs) yönlendirme yapılmış
Site robots sayfasında (robots.txt) anasayfayı indexleme denilmiş olabilir veya meta namelerinde google'ın indexlememesi için kod eklenmiş olabilir.
<meta name=”revisit-after” content=”never”> gibi
Google senin anasayfana kıl kapmıştır :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5