İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aramızda DİSKUS ( İlaç ) kullanan var mı ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhabalar,

Aramızda diskus ( İlaç ) kullanan veya kullanmış arkadaşımız var mı acaba ? Sorum olacakta.

Bana ulaşırsanız memnun olurum.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Söylediğin iyi oldu yanlış anlaşılma olmasın diye belirtelim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
9.mor bir disk seklindeki astim ilaci.akcigerlerdeki enfeksiyonu temizlemekte dondurmeli ozel bi mekanizmasi var bunu cevirdiginizde hazneye toz olarak ilac dokulur ve agizdan bu akcigere cekilir oksurme hapsurma olaylarini 5 dk kadar tutmak yapmamak lazimdir. ayrica bogazda kalan ilaclari gargara ile cikarilmazsa bogazda pamukcuk olur.

Tek yazı bu ekşide devamı balığa itafen yazılmış

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Saol mathiaxbars, ama hazırlıksız değilim yıllardır bekliyordum zaten ne zaman çıkacak diye.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
hamilelik süreci işte :( 6. ayınızmıydı

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yazacağım konuyla alakalı değil ama geçmiş olsun demek istedim. Umarım atlatılacak bir şeydir.

WebmasterTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kullanan arkadaşım yok fakat aşağıdaki makale belki işine yarar kardeşim geçmiş olsun bu arada ..

diskus astım tedavisinde kullanılan inhalasyon cihazlarından bir diğeridir.

uygulanacak olan ilaç cihazın içerisinde şerit biçiminde bir blister yapı içindedir.

ilaç ile birlikte taşıyıcı madde olarak laktoz (bir çeşit şeker) bulunmaktadır.

kortikosteroid, bronkodilatör (hava yolu genişletici) ve bunların karışımını içeren formları vardır.

kullanım tekniği diğerlerinden değişik değildir.

nasıl kullanılır ?

diskusunuzu kapalı olarak muhafaza ediniz.

açmak için cihazın çentiğine başparmağınızı yerleştirip çevirin

kapak açılınca ortaya çıkan mandalı en yeni noktaya kadar itiniz.bu sırada diskusun doz göstergesi 1 azalırken ağızlık bölgesindeki hazneye 1 doz ilaç boşalacaktır.

öncelikle nefesinizi boşaltın, cihazı dudaklarınız arasında boşluk kalmayacak biçimde ağzınıza yerleştirinve sonra hızlı ve derin bir nefes alın.

solunum hareketi ile (derin nefes alma) diskus içerisindeki ilaç akciğer hava yollarına (bronşlara) ulaşacaktır. bu sırada ağzınıza laktoz tadı (tatlı) gelecektir.

kullanım sonrasında diskusun kapağını tekrar kapatın .

kortikosteroid içeren diskus kullandıktan sonra (seretide veya flixotide) kesinlikle su ile ağız çalkalanmalı ve gargara yapılmalıdır. (bu suyu yutmayınız)

http://www.bilgiara.com/bilgi/tcisr-diskus/ adresinden alıntıdır ..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
WebmasterTR bilgiler için ve iyi dileklerin sağol ama benim sorum böyle birşey değil.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Baytara gitmiştin değil mi?
Sana dişikuş mu verdi baytar?
Geçmiş olsun tosuncuk

not: bebeeenin adını erkek olursa boğaç koyun, kız olursa peeP (Peep'in tersi) koyun.

not2: Dişikuşları Erkekkuşlar kullanır, bir kağıt mendil gibi köşeye atarlar. Onlara sormak lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5