İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aramızda muhasebeci var mı?

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Arkadaşlar sitemde 5 yazar mevcut. Bu yazarlara sitenin reklam gelirlerinden ödeme yapmak istiyorum. Tabi her yazar aynı performansı göstermiyor. Kimi günde 1 yazı eklerken kimi haftada 1 yazı ekliyor. Ben bu yazarlara ödeme yapmak için performansı baz almak istiyorum. Ama işin içinden çıkamadım.

Bildirgec tarzı profeyonel sitelerde ilgili yazıdan yapılan tıklamadan elde edilen reklam gelirinin % 70'i yazara ödeniyor. Ama wordpress sitemde böyle bir ayrım yapamıyorum.

Bu konu hakkında dahiyane bir fikri olan var mı?

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Üstad en güzeli ne biliyor musun? Paçal yapacaksın. 100TL lik reklam gelirinin atıyorum %50 si sana kalıyor ise kalan %50 lik kısmı / 5 yaparak 5 eşit parça da ödemelisin.

Yada;

Aylık yazı sayılarını çıkarttıktan sonra %50 reklam gelirini kendin alıyorsan, yazı sayılarına göre kalan %50 lik kısmı dağıtmalısın :)

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Üstad en güzeli ne biliyor musun? Paçal yapacaksın. 100TL lik reklam gelirinin atıyorum %50 si sana kalıyor ise kalan %50 lik kısmı / 5 yaparak 5 eşit parça da ödemelisin.

Yada;

Aylık yazı sayılarını çıkarttıktan sonra %50 reklam gelirini kendin alıyorsan, yazı sayılarına göre kalan %50 lik kısmı dağıtmalısın :)

Hocam % 40 bana ait, o kadar da olsun :)

Kalan % 60 5 yazara gidecek. Kimsenin hakkını yemek istemiyorum. O nedenle nasıl yaparım diye sormuştum.

Yazı sayısına göre olabilir. Onu düşünüyorum. Yani kim ne kadar ter döktüyse onun karşılığını alsın. Herkese eşit dağıtırsam, diğerinin hakkını yemiş olurum.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Makale sayfası içine "bu makaleyi beğendiniz mi?" veya "Bu makaleye kaç puan veriyorsunuz?" şeklinde bi anket koyabilirsiniz.
Daha sonra aylık olarak bunların değerlendirmesini yaparsınız.
O ay içinde en çok hangi yazarınızın makaleleri beğenilmişse, reklam gelirinin %20'sini o yazara verebilirsiniz, diğer yazarlarınıza ise %40'ı bölüştürürsünüz, bu da yazar başına %10 demek oluyor..
Böylelikle hem kimsenin hakkını yememiş olursunuz hem de yazarlarınız yan gelip yatmamış olurlar oluşacak mücadeleden dolayı..
Ve bu söylediğimi, kombinasyonlar ile daha farklı ve daha sağlıklı bi hale getirebilirsiniz..

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Makale sayfası içine "bu makaleyi beğendiniz mi?" veya "Bu makaleye kaç puan veriyorsunuz?" şeklinde bi anket koyabilirsiniz.
Daha sonra aylık olarak bunların değerlendirmesini yaparsınız.
O ay içinde en çok hangi yazarınızın makaleleri beğenilmişse, reklam gelirinin %20'sini o yazara verebilirsiniz, diğer yazarlarınıza ise %40'ı bölüştürürsünüz, bu da yazar başına %10 demek oluyor..
Böylelikle hem kimsenin hakkını yememiş olursunuz hem de yazarlarınız yan gelip yatmamış olurlar oluşacak mücadeleden dolayı..
Ve bu söylediğimi, kombinasyonlar ile daha farklı ve daha sağlıklı bi hale getirebilirsiniz..

Teşekkür ederim, bu da farklı bir fikir. Rekabet yaratmak gerekir hak veriyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5