İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arkadaşıma Doğum Günü Hediyesi Ne Yapabilirim? Pc den Yapacağım.

karabuklumuco

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımın önümüzdeki ay doğum günü var. Ben de ona bilgisayar üzerinden bir hediye yapmak istiyorum. Örnek olarak önceki doğum günlerinde yaptıklarımı söyleyeceğim.
1. doğum gününde: (Açabildi.)
sketchtoy üzerinden şiir yazdım. Çünkü o siteyi seviyordu.

2. doğum gününde: (Açamadı diyelim.İstese açardı.Pc yi kardeşinin kullandığını ve oyunu bilmediği bahane etti.Kendisine youtube den video çekerek, nasıl açabileceğini anlattım.)
minecraft dan bir harita hazırladım.1 haftada bitirmiştim. Detaylı olarak:
bir ray düzeneği kurdum. Vagona binip bir süre ilerliyordu. Yavaş yavaş yükseldi ve havada düz bir biçimde bir süre hareket etti. Sol ve sağ tarafta otomatik çalışan havai fişek düzenekleri vardı. Bunlar ard arda atıyordu. Biraz ilerledikten sonra raylar yavaş yavaş azaldı ve yere ulaştı. Önünde bir kapı vardı.Kapıdan geçtikten sonra karşısına bir bulamaca çıktı. En sol tarafta bir demir kapı vardı. Onu açabilmek için de açıklıkta bulunan yerden doğru basınç plakalarına ok atması gerekiyordu. sağ tarafta bulunan sandığın içinde ise oyunu nasıl oynayacağı yazıyordu. Basınç plakalarının üstkerindeki tabelalarda ilgili cevaplar yazıyordu. Doğru kombinasyonu bulup,uygun yerlere ok atınca kapı açılıyor ve yer altına doğru ilerliyordu. Burada karşısına labirent çıkıyordu. Bazı yerlerde zor farkedilebilen ipler vardı. bu iplere deyince de labirentin başına spamlıyordu. Bazı yerler ise uçurumdu. Bazı yerlerde çıkmaz yol. Bu labirent 2 farklı yere çıkıyordu. Bir yer dışarısı, diğer yer ise bir gizli odaya. Haritanın çeşitli yerlerine gizlenmiş kitaplar vardı. Kitaplarda ise yazılar.

3. doğum gününde: (Açamadı diyelim.İstese açardı. İphone 4 kullanıyordu. utf-8 desteği koymadığım için üşendi.Utf-8 deteği koyunca ve "cevapları verince" açabildi.)
php yi pek bilmezdim. Bu yüzden üşenmedim ve full html kullanarak 142 sayfalık bir test sitesi yaptım.sitede 15 civarı soru vardı. Her bir doğru cevabı saymak için de, 1. soru için 1 tane, 2. soru için 2 tane, ... gibi sayfalar oluşturdum.tab ki 15 tane de sonuç sayfası. 13 doğru yaptığında ayrı bir sayfada özel bir resim var. 14 doğruda farklı, 15 de farklı. 14 doğru yaparsa 13 ünkünü de görebiliyor. 15 yaparsa hepsini.

4. doğum gününde:
Ne yapacağıma karar veremedim. örnektekiler gibi veya sizin önerebileceğin çok farklı birşey varsa konu altından yazarsanız sevinirim.

Bir seferde bir forumda hikaye yazdırıp ona yolladım. Ben hikaye konusunu belirleyip başladım yazmaya. Her üye konu bütünlüğünü bozmadan hikayeyi devam ettirdi. Hikaye konusundan sapmaya başlayınca bitirdim ve linki ona attım.

Bir sefer de mektup yolladım. Almaz diyordum ama nedense aldı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5