İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arkadaslar adsense kazancımı nasıl dusurebılırım

dvdmaniac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar yaklasık bır bucuk ay once bır flash oyun sıtesı actım
Bu surec ıcerısıde sıtemın gunluk zıyaretcı gırısı 30 000 ni buldu
Bu surec ıcerısınde asagıdakı adımlarda basımdan gecenlerı anlatacagım
1- Sıtemı ılk actıgımda 2008 yılında almıs oldugum ve 3 yıldır kullanmadıgım adsense hesabımdan reklamlar yerlestırdım ve kazanc saglamaya basladım. Kazandıgım degerler cok ama cok kucuk degerler ıdı kı gunluk 2 doları gecmıyordu. (bunun sebebını adsense hesabımın eskı bir hesap oldugu kanısına okudugum forumlardan vardım)
Aradan 2 hafta gecti ve adsense hesabım asagıdakı sebebpten kapatıldı
“”””Kayıtlarımızı inceledikten sonra, AdSense hesabınızın geçersiz etkinlik oluşturma riski taşıdığını saptadık. AdWords reklamverenlerini, geçersiz etkinlikler nedeniyle suni olarak artan maliyetlerden koruma sorumluluğumuz bulunduğundan, AdSense hesabınızın devre dışı bırakılmasını gerekli gördük. Ödenmemiş bakiyeniz ve Google'ın payına düşen gelir, etkilenen reklamverenlere tümüyle iade edilecektir.””””
2- Daha sonra oyun sıtemın adını tasıgı domaın adı ıle adsense basvurusunda bulundum ve adsense hesabım 24 saat ıcınde onaylanıp reklamlarım goruntulenmeye baslandı. Sitemdekı reklam yerlerını degıstırmedım. Bu hesabımı yaklasık 2 hafta kullandım ve gunluk kazancım 20 dolara ulasmıstıkı gene bır banlama geldı. Banlama sebebı asagıda mevcuttur.
“””Son zamanlarda kayıtlarımızı gözden geçirirken AdSense hesabınızın
AdWords reklamverenleri için önemli bir risk oluşturduğunu fark ettik.
Hesabınızın yayıncı ağında tutulması reklamverenlerimiz açısından
gelecekte mali açıdan zararlı olacağından, hesabınızı devre dışı
bırakmaya karar verdik.”””
3- 2. Adsense hesabımda banlandıktan 3 gun sonra (domaın adım asla banlanmadı sımdıye kadar) blogger sıtesınden farklı bır alanda bır blog acıp ıcerısınde almanca bır sıteden ıngızlıce cevırı yapıp 10 konu koydum ve tekrardan adsense basvurusunda bulundum. Adsens 12 saat ıcınde onaylandı ve bende reklamlarımı hem actıgım blogger sıteme hemde flash oyun sıteme koydum. Reklalarımı flash oyun sıtesıne koyduktan 2 saat sonra adsense hesabımda asagıdakı degerlerı gordum
35743902.jpg

Arkadaslar sızden istegim tekrar hesabım banlanmadan yanı adsensin bu yuksek degerler karsısında dikkatini cekmeden nasıl devam edebilirm. Lutfen yardımlarınızı beklıyorum

anaxagoras

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
adsende saldırı yiyor olabilirsin
nokta.gif
veya geçersiz etkinlik oluşturuyorsun
nokta.gif
autohit proğramları kullanıyorsanız etkisi olabilir
nokta.gif

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Şuan bir sıkıntı yok sayfa to değerinde ve tık başı kazançlarda. Sitenin yurt dışı lokasyonlu trafik aldığını varsayarak söylüyorum bunları.

Oyunların içine reklam koymadınız dimi ? Reklamların yeri nerede acaba ?

Ekeleme: Bu linkide tavsiye ederim, demin bulamamıştım ama şimdi buldum ve ekliyorum.
http://www.google.com/support/forum/p/adsense/thread?tid=7ad2624b58571499&hl=tr

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
ilk önce google adsense forumlarına konu aç, yanıtlara göre hareket et
yanıtların yardımcı olmadığını düşünürsen google adsense proflarına bu durumu anlat
bi süre google analitik kullan, onlarda büyük ihtimal hesabını inceleyecektir, sitemin hiti çok fazla olduğu için tıklama alıyorum vs. anlat
birileri şikayet ediyor olabilir, geçersiz etkinliği bahane etmesinler bence, forumtr de adsense kullanıyor neden banlanmıyor? çünkü biliniyor çok hit çektiğini

dvdmaniac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ustalar oglen 12 cıvarı googldan bır maıl geldı ve kokrtugum basıma geldı.
Yukarıda bahsetmıs oldugunuz adsense ıle ırtıbata gecıp hıtımın fazla olusu gercız etkınlık olması durumlarını defalarca maıl ıle aktardım fakat cevap gelmedı
asagıda bugun gelen maıl vardır

While going through our records recently, we found that your AdSense
account has posed a significant risk to our AdWords advertisers. Since
keeping your account in our publisher network may financially damage
our advertisers in the future, we've decided to disable your account.

En cok tık alan reklamlarım flash oyun ustunde ve altında olan banner reklamlardır. Sızden rıcam bu reklamları zıyaretcı oyun sayfasını zıyaret ettıgı andan ıtıbaren en az 15 sn gecıkmelı nasıl gosterebılırımkı zıyaretcı dırek reklama tıklamasın

dvdmaniac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google In-Game Advertising

Bunu denediniz mi, siteniz uygun mu bu kurallara ? Adsense'in sadece oyun siteleri için olan versiyonu.

Usta az once o lınkten basvuru yaptım ve yaptıgım basvurudakı bılgılerımı ıceren bır maıl geldı bana fakat maıl ıcerıgınde sıze gerı donecegız veya asagıdakı lınkten takıp edın dıye bır sey yazmıyor :S:S:S:S
Bır arkadasım bana sıteme aslında zıyaretcı gelmedıgı benım sıtemı banlamak ısteyenlerın degısık dns lerden saldırı yapabılecegını ve reklamlarada o kısılerın kullandıgı programların tıklayabılecegını soyledı. Bu gıbı bır olay varsa buna nasıl engel olabılırım ayrıca wordpreste ustte belırıttıgım adsense reklamlarımı zaman ayarlı gosterebılecegım bır plug ın varmıdır?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Trafiğin eğer google vb. arama motorlarından gelmiyorsa, yani organik değilse o zaman kesin olarak bann sebebi.

Flash counter tarzı bir sayaç ekle sitene ve trafiğin nerden geldiğini incele üstadım ilk olarak.

dvdmaniac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Trafiğin eğer google vb. arama motorlarından gelmiyorsa, yani organik değilse o zaman kesin olarak bann sebebi.

Flash counter tarzı bir sayaç ekle sitene ve trafiğin nerden geldiğini incele üstadım ilk olarak.

Google analytich ve Statcounter sıtesınden paralı hesabım var dun uye oldum onun uzerınden 12 saatlık gunluk tarfıgı ekleyebılırım fakat hangı menuden caps alacagımı bılmıyorum :S

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Flash counter sitesinde refferal diye bir bölüm var, sitene gelen trafiği görebiliyorsun.

analytich ve statcounter kullanmıyorum bilemicem.

dvdmaniac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Flash counter sitesinde refferal diye bir bölüm var, sitene gelen trafiği görebiliyorsun.

analytich ve statcounter kullanmıyorum bilemicem.
Statcounter sıtesınde Came From bolumu var bu bolumde zıyaretcılerın hangı sıteler uzerınden geldıgı yazmakta.
01:34:29 to 20:24:42, 1 November 2011
Referring Link 9,698 Hits (No referring link)
Bunun dısında toplam 20 hit de dıger sıtelerden gelenler var

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100

Hangisi şimdi ? Refli mi yoksa refsiz mi ? :)

dvdmaniac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benım anlamadıgım nokta benım adsense hesabım oglen kapatıldı fakat hala statcounter sıtesı exıt lınk olarak sıtemde adsense reklamlarıma tıklayanlar oldugunu gosterıyor :S
51874919.jpg

24039071.jpg

Ekleme:

Hangisi şimdi ? Refli mi yoksa refsiz mi ? :)

Came from bolumu sanırsam zıyaretcılerın hangı sıte uzerınden geldıgını gosterıyor ve yollamıs oldugum degerde zıyaretcılerın hıc bır sıte aracılıgı olmadan dırek sıteme gelenı gosterıyor

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
O zaman sıkıntı olmaması lazım, daha önceki hesapları oyun için adsense bölümünden mi almıştınız peki ?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Muhtemelen sıkıntı bundan kaynaklı olabilir. Çünkü gelen ban mesajlarında açık bir bilgi yok, neden banlandığına dair.

Sen site adresini birde pm at, reklam yerleşimini inceleyeyim. Adsense reklamları gözükmüyordur doğal olarak, başka bir kod ekle mümkünse oralara, inceleyeyim üstadım istersen ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5