İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arkadaşlar bir acayip konu var :)

M

malatyasporlu

Misafir
arkadaşlar benim bu adsense hesabı boşa çark dönüyor sifresiz.comdada yayınlayamıyorum şimdi bi site yapsam ne yapabilirim güzel sözlermiş gazete mazete v.s. bu tip siteler hiç bir zaman hit almayacağa benziyor en azından uzun bir süre hit almaz

ben şunu demek istedim şimdi ben e-book dağıtan bir site yapsam bedava e-kitap veren bi site acaba adsense reklamlarını yayınlayabilirmiyim hani şu mp3 meselesi gibi olmasın çünkü bildiğiniz gibi kitabında bir telif hakkı var....

acaba nasıl etsem :confused: lütfen bi fikir belirtin teşekkürler...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm gerçekten ilginç konu ama türkçe yapacak olursan siteyi yayınlayacak e-kitap bulamayabilirsin dikkat et:)

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bence sifresiz.com'da yayınla. Ben sevenler.net arkadasyeri.com duslersokagi.net ile basvurmustum. Halen cevap gelmedi. Boş zamanımda bir kac basvuru daha yapayım. Bir kabul ederse Turkmankenler.com'da yayınlıyacagım reklamlarını. Isterlerse atsınlar :)

M

malatyasporlu

Misafir
:) yok senikesin alırlar ARKaDaS

ploop yüzden fazla Türkçe e-book yayınlayabilirim....

e-book sorun değilde acaba olur mu ? meselesi

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
http://www.arama.com/encok.php3 adresinde bulunan en cok aranan sozcuklerle ilgili siteler hazirlayabilirsin (abuk subuk seyler disinda); oyun, burs, melodi, siir, otel gibi ilk 10 - 20 icinde bulunan duzgun seyler olabilir mesela? fakat adsense bu kelimelerle ilgili ne tur reklamlar cikartir bunu da incelemek gerekir.
sozluk yapma doverim :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman e-book sitesi yapabilirsin. bence güzel olur. yasak olacağını zannetmiyorum, birçok mp3 sitesinde adsense reklamı var sonuçta

M

malatyasporlu

Misafir
:) sözlük ancak Türkiye Türkçesi ile Azerbaycan Türkçesi arasında yapabilirim bildiğim hiç bir yabancı dil yok aybalam :)

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bir ornek veriym; en cok arananlar arasinda e-kart var fakat google adsense bununla ilgili bir reklam cikartmiyor, alakasiz reklamlar ciktigi icin kazancin cok az oluyor. en cok aranan ve en cok reklam kaynagi olan veya halkimin tiklama potansiyeli yuksek konular olmali. esasinda bu sosyolojik bir analiz.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su sozluk olayini ben sitemin altindan vericem hido kizmazsin dimi, /sozluk seklinde 80 bin kelimem var az sanirim sana gore ama is yapar yine de kanimca , sence

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
AkrepList' Alıntı:
Türk halkının en çok sakse ihtiyacı var, saks sitesi yapin
Bence haklısın. :) Ben yaptım. Veriminide alıyorum. Hatta saks sitesi bile sayılmaz. Birde saks sitesi olsa sedo'yu batırırım :D
Haa unutmadan Mp3 siteleride iyi iş yapıyor ülkemizde. Ama Oda "Tos"'a ( Neyse artık ) aykırı.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yok yok ben sadece saka yaptim. sozluk gercekten iyi bir konu adsense icin. ben bu kadar fazla potansiyel bir konu olacagini sanmiyordum (adsense icin). fakat su anda 2.5 aydir adsense ile calisiyorum (turkce hizmet yokken basladim) gelir (bana gore) gayet iyi. sanirim bu yakin zaman icinde diger dilleride katip 5-10 tane sozluk sitesi acacagim - hihih :)

bir kac site/icerik uzerine de google adsense testleri yaptim, ornegin hosting, bilisim ile ilgili icerikler cok kazanc saglamiyor (malum BT camiasi neyin ne oldugunu zehir gibi biliyor). sonuc olarak bir iki tane reklamlara tiklama potansiyeli olabilecek konu buldum. konularla ilgili icerik arastirmasi yapiyorum (telif hakki, bilir kisi).

bu testleri de "google adsense test/preview" turu hizlet veren siteler araciligi ile yapabilirsiniz. cesitli konularda baskalarina ait siteler uzerinde cikan reklamlarin denemelerini ve icerigi kendinize gore planlayip, hesaplayip birseyler cikartabilirsiniz (diye dusunuyorum).

Not: google'dan adsense test veya adsense preview diye aratirsaniz deneme yapmak icin gerekli sitelere ulasabilirsiniz.

Kolay gelsin.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin sozluk sitesi senin torunlarina bile yeter bu hali ile daha fazla dil katmalisin ayni siteye bence farkli site olmaktansa boylece sulaleni duzgun gelire baglarsin, simdi dump istesek vermezsin sanirim sen bize

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
simdi bu kazancin ustune yenilikler + farkli diller ile cok fazla fark ile cikabilecegimi sanmiyorum. yani 2 kati kazanc elde edebilirsem ne ala. yoksa farkli site farkli arayuz ile alternatif olusturup 2 kat kazanc elde etmeye calisacagim. tabi yeni siteye ait Google PageRank calismasi, tanitim, v.b. isler biraz zaman alacak. + olarak eger birden fazla PageRank verisi yuksek siteye sahip olur isem, ve ilerde farkli bir site acip bu sitelerden baglanti verirsem yeni acilacak siteyide otomatikmen Google'da ust seviyelere tasimis olurum. Yani:

1 tane PageRank=5 olan siteden A sitesine baglanti vermek
2 tane PageRank=5 olan siteden A sitesine baglanti vermek

2'inci secenete Google kurallarina gore oynamis olup daha ust seviyeye cikartmis oluyoruz. Neyse konu dagilip SEO konusuna dalmiyalim, yedik kafayi zaten SEO diye sayikliyoruz.

Sonuc: site verilerini (dump) vermem :) fakat piyasadaki bircok sozluk programindan cok guzel ve basit bir sekilde hazir veri elde edebilirsin. bazilari (gavurca) "reverse engineering" bile gerektirmiyor

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmmm evet haklisin biraz,
su var eger 2 siten ayni hostta ve ayni ipden ise 3 cu siteye link verirsen google bunu saymiyor diye biliyorum, hostun ip leri farkli olmali bunun icin

dump olayi saka idi bir nevi kim olsa vermez zaten, ama sozlukler konusundaki tavsiyen icin de tesekkurler, gavurcada var bizde yahu dert olmaz ayrica yeniden muhendislik calismasi da yapmis olmayiz dedigin gibi kaynagina bak uyarsa al uymazsa da uydur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5