İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arkadaşlar bunun anlamı nedir??

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
You and the buyer have agreed on the price. Please click on the Domain Name in order to get information how to complete the transaction! arkadaşlar bu ne demek oluyor??

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain satış fiyatında karşı taraf ile anlaşma sağlanmış. ayrıntıları görmek için ve işleme devam etmek için tıklayın diyor.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsedilen domainin fiyatını biri direk kabul etmiş ve almak istiyor, transfer işlemlerine başla (hangi domain ise)

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tıklanacak yer yokki.. ilk teklif geldiğinde ben hemen sell dedim.. sonra oda bana su maili attı

Dear Mr. ..

Are there any questions regarding the transaction?

Best regards,

Malkhaz Kapanadze

Arkadaşlar domaini ben bedavaya dot.tk dan aldım bunu nasıl satacamki??

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk mesajındaki yazı SEDO kontrol panelde yazıyor değil mi ?
orda domaine tıkladığında ayrıntıları görmen gerek.

bu ikinci mesaj mail olarak mı geldi?

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hımmm... şu mesele :)
dot.tk'dan önce satın almalısın, ondan sonra satarsın.

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet mail olarak geldi.. ben nasıl satarım peki dot.tk dan para ile satın almammı gerek??

burası paneldeki bölüm

Transaction Data:

Date of Sale: 2005-04-07
Sale Price: 300 Euro
Our Sedo Commision: -150 Euro
Net amount to be credited: 150 Euro
Online Contract: Seller's Version
Online Contract: Buyer's Version
Negotiation Activity
Account Details: make changes here

Transaction History:

2005-04-07 Agreement reached
2005-04-07 The buyer of the domain has yet to confirm his personal details and contract type. Every effort is being made to contact the buyer in order to get him to complete this information. Once this has been done, the transfer can proceed to the next stage.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
komisyona bak kardeşim. %50 :) ben de bir SEDO mu açsam aceba.

karşı taraf daha kişisel bilgilerini bile girmemiş. karşı tarafı bilgilerini tamamlaması için uyarıyoruz diyor. yani daha karşı tarafın banka bilgileri yok ortada demek istiyor.

eğer kötü bir domainse bulk offer olabilir. yani öylesine bir teklif olabilir.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
komisyona bak kardeşim. %50 :) ben de bir SEDO mu açsam aceba.

karşı taraf daha kişisel bilgilerini bile girmemiş. karşı tarafı bilgilerini tamamlaması için uyarıyoruz diyor. yani daha karşı tarafın banka bilgileri yok ortada demek istiyor.

eğer kötü bir domainse bulk offer olabilir. yani öylesine bir teklif olabilir.
Peki, dot.tk dan alınan beleş domaini satabilir mi?

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende şaşırdım.. :) kötü birdomain bence o dediğindendir.. hadi bide gerçekse nasıl olacakki?? ben gidip dot.tk dan para ile alıp transfermi edecem?? Ve böyle olacaksa hangi aşamadan sonra gidip domaine para yatırayım.. bide boşuna gitmesin para adamlar almaz malmaz..

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedavaonline' Alıntı:
Peki, dot.tk dan alınan beleş domaini satabilir mi?

sanırım ilk önce .tk domaini gerçekten register etmelisiniz ki başkasına satabilesiniz.

You pay, we deliver and you can figure out how and when to start using your address. For just USD 9.95 per year you obtain the normal rights you would get with any paid domain registration and become the legal registrant of the domain name.

sadece 9.95 $ a domainin yasal sahibi olursunuz diyor. yani normalde yasal sahibi değilsiniz. önce gerçekten satın almanız gerekiyor. sonra normal satış yapılıyor.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
sanırım ilk önce .tk domaini gerçekten register etmelisiniz ki başkasına satabilesiniz.

You pay, we deliver and you can figure out how and when to start using your address. For just USD 9.95 per year you obtain the normal rights you would get with any paid domain registration and become the legal registrant of the domain name.

sadece 9.95 $ a domainin yasal sahibi olursunuz diyor. yani normalde yasal sahibi değilsiniz. önce gerçekten satın almanız gerekiyor. sonra normal satış yapılıyor.
Burada merak ettiğim konu şu;
Bu domaini misal almak isteyen kişi, öncelikle dot.tk'ya mail atsa ve dese ki "bu domain satın alınmadıysa, ben satın almak istiyorum."
O zaman alabilir mi, yoksa ilk hakkı ücretsiz register edene mi tanırlar?
Benimde 1-2 tk domainim varda, o yüzden merak ediyorum.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedavaonline' Alıntı:
Burada merak ettiğim konu şu;
Bu domaini misal almak isteyen kişi, öncelikle dot.tk'ya mail atsa ve dese ki "bu domain satın alınmadıysa, ben satın almak istiyorum."
O zaman alabilir mi, yoksa ilk hakkı ücretsiz register edene mi tanırlar?
Benimde 1-2 tk domainim varda, o yüzden merak ediyorum.

With buying your domain name, as a PAIDDOMAIN.TK, you will get a lot of benefits:

no restrictions on hits per 90 days
you have LICENSED the domain name, making it yours, were you are eligable to sell it later
possibility to run your own DNS
you can keep all services, such as URL forwarding, mail forwarding and traffic management with any PAIDDOMAIN.TK

koyu yerde belirtildiği gibi eğer parasını ödersen satabilirsin. bu anlaşıldı sanırım sessizliktr.

bedavaonline sen de çok kazık soruyorsun. :)

Can I lose my free Dot TK domain name?
Yes, having a free Dot TK domain name does not give you the legal ownership. Dot TK allows you to use your chosen Dot TK domain name as long as you have 25 visitors or more on your domain name once every 90 days. Activity must include website access to your Dot TK website. If you don't have more than 25 visitors to your website in 90 days, your website is either not up or you did not provide any content. That will result in a cancellation of your registration. Your domain name will then be automatically available for other registrants to register either as a free or as a paid registration.

bedava domain aldığınızda yasal sahibi olamıyorsunuz. eğer domain 25 tekil almazsa 90 gün boyunca isteyen tekrar kayıt ettirebiliyor. ama bu süre içinde size ait.

bu süre içinde satmak isterseniz önce satın alıyorsunuz. sonra satıyorsunuz.

ama bu süre içinde başkası para ödeyip de sizin adınıza kayıtlı olan domaini alamıyor.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
bedavaonline sen de çok kazık soruyorsun. :)

Can I lose my free Dot TK domain name?
Yes, having a free Dot TK domain name does not give you the legal ownership. Dot TK allows you to use your chosen Dot TK domain name as long as you have 25 visitors or more on your domain name once every 90 days. Activity must include website access to your Dot TK website. If you don't have more than 25 visitors to your website in 90 days, your website is either not up or you did not provide any content. That will result in a cancellation of your registration. Your domain name will then be automatically available for other registrants to register either as a free or as a paid registration.

bedava domain aldığınızda yasal sahibi olamıyorsunuz. eğer domain 25 tekil almazsa 90 gün boyunca isteyen tekrar kayıt ettirebiliyor. ama bu süre içinde size ait.

bu süre içinde satmak isterseniz önce satın alıyorsunuz. sonra satıyorsunuz.

ama bu süre içinde başkası para ödeyip de sizin adınıza kayıtlı olan domaini alamıyor.
Anlaşılmıştır, teşekkürler...

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada dot.tk dan bu aralar bedava domain registerleyebilen varmı?? bende hata veriyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5