İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin Hiç Bir Şey Bilmiyorum :(

Bertinos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar 3 tane bloğum var açalı yaklaşık 3 ay oldu bazı seo için gerekli olayları yapsamda hepsini yapamadım bu konuda çok tecrübesizim :( Bloglarımı büyütmek için neler yapmamı,neler yapmamı mı anlatırsanız çok sevinirim arkadaşlar...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
güncel konuları takip edebilirsin, seoyu takma kafana, kim ne olduğunu henüz tam olarak bilmiyor

Bertinos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güncel konuları takip edebilirsin, seoyu takma kafana, kim ne olduğunu henüz tam olarak bilmiyor
Hocam zaten baya araştırma yaptım benim bir heker arkadaşım var arkadaş 30 gündür içerik girmiyor alexası beni eziyor bense kendimi parçalıyorum ama alexa ülke puanım bile daha çıkmadı :( O bu kadar yükseliyor çünkü bilgili,eğer bilgilerimiz eşit olsa ben onu ezer geçerim çünkü ben daha kaliteli içerik giriyorum ama ziyaretçiyi,alexayı o kazanıyor :( Anlatamaz mısınız bana başlıca yapmam gerekenleri?

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google'nin siteleri değerlendirme algoritmasi çok farklıdır. alexa'nınki dahada farklıdır.
google : özgün içeriğe backlinke sosyal medyaya verilen bağlantilara verilen karşılıksız linklere site ne zaman açıldı metatagların durumu spam varmı vs. vs herşeye bakarak değerlendir buna göre google üzerinde sıralandırmaya sokar.
alexa ise : sitede geçirilen zaman ve alexa'nin toolbarını kullanmanıza bakar sitesine attığınız yorumlara bakar o yüzden sitelerinizi kiyaslarken alexa değerine göre kıyaslamak biraz yanlış olur. Burda sizin yapmanız gereken gelen ziyeretciyi sitede tutabiliyorsanız yani ziyeretci geldi ve çikmasi bir oldu size pek bir katkisi olmadi ama gelen ziyeretci saatlerini geçirdi sitede ozaman anlarsınız durumu.
kafanıza bişey takılırsa elimden geldiğince "basit" anlatmaya çalışırım.

Bertinos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google'nin siteleri değerlendirme algoritmasi çok farklıdır. alexa'nınki dahada farklıdır.
google : özgün içeriğe backlinke sosyal medyaya verilen bağlantilara verilen karşılıksız linklere site ne zaman açıldı metatagların durumu spam varmı vs. vs herşeye bakarak değerlendir buna göre google üzerinde sıralandırmaya sokar.
alexa ise : sitede geçirilen zaman ve alexa'nin toolbarını kullanmanıza bakar sitesine attığınız yorumlara bakar o yüzden sitelerinizi kiyaslarken alexa değerine göre kıyaslamak biraz yanlış olur. Burda sizin yapmanız gereken gelen ziyeretciyi sitede tutabiliyorsanız yani ziyeretci geldi ve çikmasi bir oldu size pek bir katkisi olmadi ama gelen ziyeretci saatlerini geçirdi sitede ozaman anlarsınız durumu.
kafanıza bişey takılırsa elimden geldiğince "basit" anlatmaya çalışırım.

Peki şu seo hakkında yapılan işler vs var ben anahtar kelime,alexa metatag falan ekledim başka yapmam gereken bir şeyler var mı? Yada yapmam gereken şeyler?

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki şu seo hakkında yapılan işler vs var ben anahtar kelime,alexa metatag falan ekledim başka yapmam gereken bir şeyler var mı? Yada yapmam gereken şeyler?

seo çok genş kapsamlı bir konudur. bunu forumda bir çok konuda bulabilirsiniz ve unutmayın seo 1 günlük birşey değildir. SEO' ne kadar uzun çalişma yapılırsa okadar kesin ve garanti çözümler alınır. yani ben bugün ilgilendim oldu bitti google 'da iyi yerlere gelirim diye beklemeyin sürekliliği abartamadan sağlayın..

Bertinos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani yapmam gereken şeyler sınırsız :D Peki basitçe yapabileceğim şeyler yok mu?

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sınırsız diye bir ibare kullanmadım, ilgileniyorsan sürekli ve abartmadan ilgilenmeye devam et dedim. yanı link aliyorsan düzenli olarak link al imletiyosan düzenli olarak her gn her hafta imlet konu ekliyorsan bir gün ekleyip 3-5 gün eklememezlik yapma yanı standart bir düzende devamlı ol :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5