İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Artık Harddiskler Kalkıyor !!!

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Özür dilerim silmem gerekti...

yöneticiler konuyu tümüyle silerse memnun olurum...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
su ana kadar havada veri tutulması imkansız insan oglu bile beyin var düşünceleri bile beyinden geliyor.

bu bahsettiğin teknoloji imkansız gibi geldi hayel bile etmek zor. orta okul okurken derdim ya 2000 yıllarda ucan arabalar cıkar bence diyordum. ama nerede :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
mantık doğru ama bilimsel olarak imkansız

su ana kadar havada veri tutulması imkansız insan oglu bile beyin var düşünceleri bile beyinden geliyor.

bu bahsettiğin teknoloji imkansız gibi geldi hayel bile etmek zor. orta okul okurken derdim ya 2000 yıllarda ucan arabalar cıkar bence diyordum. ama nerede :)

Bence bilim için imkansız yoktur. Sadece şuan ki bilim için imkansızdır. Ama asla olamaz demez yani... Hep bir açık kapı bırakır... Zaten o yüzden bilim imkansız denilen şeyler içinde araştırmalar yapmıyor mu ?

İlk başta banada imkansız geldi ama yukarıdaki mantıkla yazdım bunları...

Permission vizyontele'yi hatırlatırım size :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
birincisi o cihazlar verileri sinyallerle aktarıyor havayla değil 2. hava veya herhangi bi gazın sabit durmasını sağlamak çok zor

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sanırım IBM laboratuvarlarındaydı tam hatırlayamıyorum, sıvı harddisk projesi vardı yıllar öncesinde, sıvı harddisk ile sınırsız depolama imkanı olacak.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslında bu fikir "usb bluetooth" ararken aklıma geldi.

Şimdi şöyle düşünelim. bluetooth lar bir veriyi bir cihazdan diğer bir cihaza nasıl aktarıyor ? Havayı kullanarak dimi. O halde biz bu veriyi neden havada tutamayalım. Evet dahiyane fikrim bu ...

bu bahsettiğin konu fizige karşı ve yanlış veriler havata tutulmıyor giden gelen sinyal yani radyo frekensları ile veriler paketlenip diger alıcı silyalla cözümlenir.

hava olsun olmasın siyal aldıgı sürece veri akışı.

uzaydaki veriler gelmezdi havaya baglı bişi olsaydı

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşım mantıken güzel geliyor ama uygulamada sorunlar çıkar çünkü hava verilerle dolarsa biz hava aldığımızda veriyi işlemiş olacaz :D veri kaybı olur. veya dünya kadar bilgi var kendi bilgimizi nasıl çekecek hadi radyo frekansıyla bir frekans verdi bilgimize çekti diyelim. ee hava sabit değil ki yer değiştirir durmadan.

kısaca imkansız :D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
birincisi o cihazlar verileri sinyallerle aktarıyor havayla değil 2. hava veya herhangi bi gazın sabit durmasını sağlamak çok zor
Tama demek istediğim sadece havayı kullanıyor ... O zaman bizde sinyaller sabitleriz :p

Ya hepiniz imkansız diyor... :(

Ama diyorum ki bence imkansız diye birşey yok. Bir şekilde veriyi hava da tutulabilir...

arkadaşım mantıken güzel geliyor ama uygulamada sorunlar çıkar çünkü hava verilerle dolarsa biz hava aldığımızda veriyi işlemiş olacaz :D veri kaybı olur. veya dünya kadar bilgi var kendi bilgimizi nasıl çekecek hadi radyo frekansıyla bir frekans verdi bilgimize çekti diyelim. ee hava sabit değil ki yer değiştirir durmadan.

kısaca imkansız :D

öyle bir cihaz olacak ki zaten o veriyi (frekans dicem artık) havada çevresinde sabit tutmayı başarabilecek...

Hepiniz imkansız diyorsunuz ama ben genede fikrimi savunacam :=)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
havadan gelen bilginin yorumlanabilmesi için yine bir yazılıma ve onun yükleneceği belleğe ihtiyaç duyulacak.

kötü fikir değil. ama havadan veri akımını düşünen havada veri tutmayı da düşünmüştür..

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mantık doğru ama bilimsel olarak imkansız

Bilim için mantıksız yoktur lafı benim lafımdı=)
Patentini almalıymışım sanırım hemen kullanılmış=D

Şaka bir yana bilim zaten mantıksız olan ve normal insanlara saçma olarak gelen şeyleri, insanların hizmetine sunmak demek dolaylı olarak.

İnsan beyni hakkında, pek çok insan fazlaca yorumlarda bulunmuştur şimdiye kadar, eminim daha çok yorumlanacaktır. Çözülemeyen bir kavramdır çünkü. Ama insan beyni sanıldığından daha tehlikeli birşey.
Düşüncelerimizin ve duygularımızın bir çoğuda beyinde tutulmuyor sanıldığı gibi aslında. Çakralarla evrende süresiz olarak dolaşıyor.

Bence bilim için imkansız yoktur. Sadece şuan ki bilim için imkansızdır. Ama asla olamaz demez yani... Hep bir açık kapı bırakır... Zaten o yüzden bilim imkansız denilen şeyler içinde araştırmalar yapmıyor mu ?

İlk başta banada imkansız geldi ama yukarıdaki mantıkla yazdım bunları...

Yerinde olsam ilk mesajımı editler ve TÜBİTAK ile irtibata geçerdim.
Projeni kimlik bilgilerin ile birlikte detaylı olarak anlat. Seni arayacaklardır. Eğer yeterince ikna edici gelirse, tek yönlü uçak biletini gönderirler;)

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hava tutulamaz tutulacak olsaydı sesler tutulurdu sesler şimdi uzayda bizim veriler allah bilir nereye kadar giderler

imkansız :D

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
walla başarılar diyorum gerçekten böyle bir şey olursa süper olur umarım başarılı olursun

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bilim için mantıksız yoktur lafı benim lafımdı=)

Yerinde olsam ilk mesajımı editler ve TÜBİTAK ile irtibata geçerdim.
Projeni kimlik bilgilerin ile birlikte detaylı olarak anlat. Seni arayacaklardır. Eğer yeterince ikna edici gelirse, tek yönlü uçak biletini gönderirler;)

Ciddi misin... :=)

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok ciddiyim hemde. Zaman kaybetme. Ben tübitak için proje hazırlayın derken böyle birşeyi kassettim işte.
Hemen dediğimi yap.

hava tutulamaz tutulacak olsaydı sesler tutulurdu sesler şimdi uzayda bizim veriler allah bilir nereye kadar giderler

Zaten öyle=)
Konuştuğun herşey uzayda şuanda.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
biraz mantığa davet ediyorum biri ordan zaten ıbm nin sıvıyla deneme yaptığını yazmış adamlar milyonlar harcayıp daha sıvıyı beceremzken havada nasıl sabit bir şekilde veri saklmayı dünüyorsunuz veya o havayı nasıl bir yerden bir yere götürmeyi ha havayı kutuya koyarım derseniz veya sıkıştırıp koyarım derseniz zaten sıvı havadan yoğun ozman sıvıyla çalışın ilk bulan siz olun (ki sıvada deneniyomuş:D)

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fark etmez. İletişime geç hemen. Sonuçta sana ait bu mesaj. IP numaranı değiştirmeden hemen mail at ve projenin konusundan başlığı ile birlikte bahset. Daha önce paylaşılmıştı diyerek bir alt not koy ve bu linki ver.

Yağmayok insanlar en çok şuanda yürüttüğün mantık yüzünden kaybediyorlar.
Senin yerinde olmak isterdim şuanda :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ozaman bizde cevabı bekliyor olcaz, partikülleri oynak bişeye veri sabitliyemiyeceğinizi öğrenince lütfen buraya yazın:D ama tabi umarım biz yanılıyoruzdur :)

konuyu editleyip paylaşımı engellediğiniz için bu seferlik ceza vermiyoz:p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5