İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Artık iPhone istemiyoruz!

• Konbuyu başlatan Burak Başdüzen
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Başdüzen

Misafir
20110503083936_smartphone.jpg

O, iPhone'dan daha fazla arzulanıyor...

En çok arzulanan akıllı cebin iPhone olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu haberimiz pek de öyle demiyor!

Akıllı telefon pazarında iOS ile Android arasındaki rekabetten hepimiz haberdarız. Peki kullanıcılar, yeni bir akıllı telefon alsalar hangi platformu tercih ederlerdi? İşte bu sorunun cevabı, market araştırma devlerinden olan Nielsen tarafından bulundu.

Nielsen'in daha önceki yaptığı araştırmada, 2010'un Temmuz ile Eylül ayları arasında bazı kullanıcılara, onların hangi platformu arzu ettikleri sorulmuştu. O zaman, kullanıcıların %33'ü iOS platformunu, %26'sı ise Anroid'i tercih etmişti. Fakat 2011'in ilk 3 ayı için tekrarlanan araştırmada Android'in iOS'tan daha çok rağbet gördüğü gözler önüne seriliyor. Zira, iPhone isteyenlerin yüzdesi 30 iken, buna karşılık Android %31'lik bir dilime sahip.

Diğer platformları da unutmamak gerek tabii ki; ama diğer tüm platformlar düşüşe geçmiş durumda. Blackberry isteyenlerin yüzdesi 13'ten %11'e, Windows Phone'un dilimi %7'den %6'ya, WebOS isteyenlerin yüzdesi ise 2'den %1'e düştü.

Google'ın, Android işletim sistemiyle birlikte diğer tüm platformlara büyük bir tehlike oluşturduğu, artık kanıtlanmış bir gerçek gibi görünüyor.

E

Erturk

Misafir
Symbian hiç talep edilmiyor herhalde ? :)

Kardeşimin telefonu Android tabanlı. Ve gercekten cok hos. Lakin hem Android tabanlı hemde Q klavyeli güzel bir telefon bulamadım... Varmı bildiğiniz ?

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Android favorim. Samsung Galaxy Tab kullanmaya başlayacam önümüzdeki haftadan itibaren. Şipariş verdim. Gerçi telefon ile mini bilgisayar karışımı bişi gibi görünüyordu. Bakalım nasıl bişi çıkacak merak ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5