İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aşırı Derece Kaynak Kullanımı Forum Gidiyor Geliyor

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba ,

Arkadaşlarda forumumumda anormal birşeyler oluyor nedense son aylarlarda forumumda aşırı derecede bir yavaşlama var ve bunun neden olduğu bir türlü anlamadım hostingimi değiştirdim ve 2tane site barınıyor ve gayet hızlı 100 bw kullanıyorum.

Herneyse bu forum da aşırı derece yavaşlama var sizce bu neyden kaynaklanabilir.Defualt temaya geçtim Tüm modları kaldırdım hiç bir reklam barındırmadım tüm forum bakımlarını yaptım db yi cpanel den repeir yaptım Check yaptım fakat değişen birşey olmadı bana tavsiye edebilceğiniz önerileriniz varmı.

Kullandığım forum sistemi SMF rc3

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ana Sunucu kaynakli olabilir optimize ayarlarindan dolayi.veya sunucu konfigrasyonu forumunuz icin ideal olmayabilir.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sorun SMF ile ilgili bir sorun olabilir mi acaba?

Bir müşterimiz de SMF kullanıyor.Forumu baya büyük bir forum.200.000 civarı mesaj falan var..

Site kaynak kullanmıyor.Sunucuyu hiç zorlamıyor.Ama ara ara donmalar oluyor.Bu konuda çok şikayet geliyor bana.Uzun zamandır donmaların kaynağını araştırıyoruz bulamadık bir türlü.

Diğer sitelerde hiçbir sorun yok.Sunucuda hiçbir sorun yok.Ama o site donuyor.Çok tuhaf bir durum.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
dadaei7.jpg

ARkadaşlar sizce yanlış birşeymi var kapasitemi yetmiyor anlamış değilim db mi sorunlu allh allah

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar bu arada

"Bu Sayfa 4.035 Saniyede 146 Sorgu ile Oluşturuldu"

smf resmi sitesinde bile aynlık 500 yada daha fazla online var

onların
Bu Sayfa 0.473 Saniyede 10 Sorgu ile Oluşturuldu

benim db çok karışık o zaman db chacker diye program varmış galiba yeterince bilgisi olan varmı ?

A

aaksoy

Misafir
Arkadaşın şu anda yeni kullandığı serverda benim resellerım var
zaten server açılalı 10 gün filan oldu çok yeni bir makine ilk ben
girdim makinaya benim hesabım açıldığında server statusa bakıyordum
0.1 filan idi daha sonra siteler geldiğinde filan server status 0.25
0.40 arasına kadar geldi en fazla 0.60 filan gördüm. Dün biraz çözmeye
çalıştık blog vardı onu zannettik değilmiş...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5