İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aşk-ı Memnu anlama klavuzu :)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Demin diziyi izledim ilk defa :) Kız arkadaşım olayın ne olduğunu anlattı ve o kadar kafam karıştı ki bunu yazıya döktüm :) diziyi izlemeyip her yerde muhabbetini duyanlar için olayı özetledim :)

http://uygarmitat.com/?p=402

Bu güne kadar her yerde önüme çıkan ancak hiç izlemediğim bir dizi vardı :) Aşk-ı Memnu!

Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri…

Bugün kız arkadaşımla oturduk izledik ve onun yardımıyla diziyi anladım. :) Çok karışık olduğunu itiraf etmek isterim. Çünkü sahnesi olan tüm karakterlerin dizideki başka karakterle muhabbeti var.

Boş zamanımı değerlendireyim, sizlere bu karmaşayı anlatayım dedim. Hem ne malum günlük 30K hit falan gelir :)

Ana karakterlerden başlayalım…

Behlül diye bir adam var. Artist, Adnan’ın uzaktan akrabası, Nihal’in yeni nişanlısı ama Bihterle ilişkisi var. Daha önceden de Peykerle ilişkisi varmıştı. Tabiki Behlülün eski sevgilisi manken güzeli Eda’yı unutmamak lazım. Adnan behlülün amca yarısı, Bihter adnanın karısı, Nihal Adnanın kızı, Peyker Bihterin kardeşi. Edanın ise Peykerin kocasının babasıyla bir muhabbeti var:)

Yavaş yavaş inelim alt karakterlere.

Nihal’e aşık olan bir şoför var. Beşir. Beşir’e aşık olan bir hizmetçi var, adı Cemile. Bu arada Cemilenin dışında başka bir hizmetçi daha var Beşire yanık olan, kadın yabancı, Katja.

Bihter’in annesi, Firdevs. Eşi onu başka biriyle basınca kalp krizinden mort. Firdevs Çetin diye bir amcayla kırıştırıyor. Peykerin kocasının babası Bihter’le Behlülün olayını biliyor ve bunu kullanıyor. Çetinin bu amcayla bir ilişkisi var ama çözemedim, eşcinsel olabilirler hala kafam karışık.

Gariban Adnan’ın da bir aşığı var. Madam denilen bir kadın bu, çocukların dadısı.

Şu an çok fazla enerji harcadım ve kafam allak bullak. Gidip uyuyayım falan…

Bu arada reklamlarda Hanımın Çiftliği diye bir dizi gördüm, oda atarlı bir diziye benziyor :) Hangi hanımın çiftiliği olduğunu öğrenip onu da yazarım bir gün :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
a%C5%9Fk%C4%B1%2Bmemnu.jpg

riad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şemada bütün filmin behlülün üzerinde olduğu anlaşılıyor :D

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ünlü komedyenimizin ünlü bir lafı vardır :
Ahçı bahçıvana, bahçıvan uşağa sonra uşak hepsine ...

Ne saçmalık ne kadar milletimiz için küçük düşürücü bir durum ..
Yazık ya

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5