İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şikayetim Var Aslannet Internet Hizmetleri Bilişim Teknoloji

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bir ara hepsiniindir.com adresine giriş yapmıştım. bir dosya indirilmesi için üyelik gerekiyordu ... formu doldurdum, tipik kullanım şartları muhabbetini kabul ettim. şartlara göz gezdirdiğimde anormal birşey yoktu. sonrasında 06.12.12 tarihinde bu mail geldi.

hq7sr.gif

maili cevapladım ... saçma sapan, feci halde iğrenç bir uyanıklık denemesi ... gönderdiğim mailin ciddiye alındığını düşünmüştüm ama bugünde bu mail geldi.

hq7ug.gif

bu konu hakkında yapılabilecek seçenekler nedir. bu iğrenç şirket böyle para kazanma denemelerine devammı edecek?

KaLpSiZ_

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Bu şekilde saf internet kullanıcılarından para kopartıyorlar. Bi aralarda bu yöntemi 123indir.com mu ne böyle bi site yapmıştı hatta ilk yapan bu 123indir'di ve bi çok kişinin canını yakmışlardı. Kesinlikle para falan ödemeyin

- - - -Güncellendi - - - - - -

Buyrun size başka bir örnek
http://www.hukuki.net/showthread.php?92140-Bir-site-mail-yolu-ile-para-istiyor

Aha hatta vakıfbank hesap numaralarıda aynıymış :)

onder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
eee ... bu nasıl iştir ... kimse birşey demezmi bu heriflere ...

KaLpSiZ_

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Demezler. Bilişim suçları davaları genellikle takipsizlikle sonuçlanır. %99'u malesef takipsizlik ile sonuçlandığı için mahkemeden de sonuç alamazsınız. Sonuçta zorla para istemiyolar sadece kandırmaya çalışıyorlar akıllarınca. Kanmayın yeter.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Tezgahı kurmuş olabilirler...

Aslan Net
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabilirim?

depp merhaba

Aslan Net Buyrun efendim

nasıl yardımcı olabiliriz?

depp çok uzun okuyamadımda

http://hepsiniindir.com/contact/contract

burada size ücret ödeyeceğimizle ilgili bilgiler nerede

acaba

bulamadım

Aslan Net 5.1. Sunucunun sunduğu erişim hizmeti karşılığında aylık doksan dokuz (rakam ile: 99) TL, yasal katma değer vergisi dahil, ödenir.
5.2. Sözleşme, asgari 1 ay geçerlidir.(yazıyla:artı)+ 11 ay bedava abonelik hediyesi bizden otomatik olarak kazanır.
5.3. Hizmetlerin sunumundan doğan ve sözleşme kapsamında tespit edilen ücret müşteriye 1 aylık ücretli aboneligin sonunda peşinen hesap cıkarılır.
5.4. hesap tutarının, hesabın müşteriye ulaşmasını takip eden en geç yedinci günde hesap üzerinde belirtilen banka veya postaçeki hesabnumarasina yatırılmış olması gerekmektedir. Müşteriden kaynaklanan gecikmelerde sunucu, gecikmeden doğan tüm zararların müşteri tarafından tazmin edilmesini talep etme hakkına sahiptir.(haftalık gecikmelerde 12TL gecikme ücreti hesaba eklenicektir)

Yukardaki belirttiğimiz maddelerde bulunmaktadır efendim

depp peki bu yasal birşey mi?

şöyle diyeyim

indirilmye sunulan programlar zaten freeware programlar

Aslan Net İntdirme = ucret talebi değildir

lutfen sıkça sorulan sorular bölümümüzü okuyunuz

konuya bu sekilde cok daha iyi hakim olursunuz efendim

% 100 yasaldır , ücret talebi sozlesmedede cok açık görüldüğü gibi abonelikten doğan taleptir

depp sıradan bir indirme sitesi gibi duruyorsunuz

yni 99 lira vererek sadece hepsiniindir.com aboneliğimi kazanıyoruz

Aslan Net Ucretlendirmelerimiz ilk kurulum

Günümüzden beri belirgin

Olarak görünmektedir

Tüm kullanım süresi 12 aydır fakat ilk ayi paralidir

zaten sizemizi incelediğinizde cok açık anlarsınız

depp evet okudum 12 ay olduğunu

şöyle birşey var

kullanıcılar genellikle terms of use kısımlarını okumazlar, bilirler çünkü herşeyin ücretsiz olduğuu ya da illegal birşey olmadığını

peki kayıt olduktan sonra ödeme yapılmazsa ne olur

Aslan Net Biz bu durumu göz önünde bulundurarar kayıt anindaki sayfamizin sag bölümünde 13 punto büyüklüğünde ana detaylar aciklanmaktadir ve bu yazılar cok rahat görünmektedir

depp göremedim

Aslan Net linkini yollamamızı istermisiniz?

+ text

depp tabiki

Aslan Net Kayıt olduktan sonra her programı arşivimiz üstünden güvenle indirebilirsiniz. 18 yaşın altındaki kişilerin yapmış olduğu üyelik geçerli değildir. Tarafımız müşteriye ayrıca bir bildirimde bulunarak sözleşme beyanını kabul ettiğini onaylar. Bu gönderilen bildirim sunucunun müşteriye ücrete tabi bilgiler için gerekli erişim bilgilerini göndermesinden ibarettir. Sözleşme beyanının kabul edildiğine dair sunucunun bildirimi elektronik posta yoluyla gerçekleşir. Tüm dosyalar editörlerimiz tarafından gözden geçirilmiştir..100% virüssüz ve garantilidir! Sunucunun sunduğu hizmet karşılığında aylık doksan dokuz (rakam ile: 99) Lira, yasal katma değer vergisi dahil, ödenir. Sözleşme, asgari bir (rakamla:1) ay geçerlidir.(yaziyla:arti)+ 11 ay bedava abonelik hediyesi bizden otomatik olarak kazanır. Hizmetlerin sunumundan doğan ve sözleşme kapsamında tespit edilen ücret müsteriye bir (rakamla:1) aylık ücretli aboneliğin sonunda peşinen hesap çıkarılır.

depp konunun yasal boyutlarını öğrenmek istiyorum

ödeme yapılmazsa ne olur

Aslan Net ve bundan başka abonelerimizin her an mazeretsiz iptal hakkının olduğu ve bunu bizlere yazılı olarak talep ettiklerinde cok rahat iptal edebileceklerini belirttiğimiz mail gider ve bu mailin icinde ilk ayın icinde ve hesap yazimizdan once yapilacak iptallerde ucret Ödeme yukumlulugunun ortadan kalkacagi aciklanir

9:31 am ve bu yazimiz ilk ayın icinde defalarca yollanır

9:32 am Ödeme yapılmaz ise kabul edilen abonelik sozlesmesindede belirtildiği gibi

haftalık gecikme giderleri ilave borca eklenir ve bu durum uyarılarımız da belirtilir

aylardan sonra ödeme yapılmayacağını anladığımızda alacağımızı avukatımıza devrederiz

ve sonra hukuki süreç baslar efendim

depp avukatınızın bilgilerini alabilirmiyim

Aslan Net Bu mümkün değildir efendim

depp telefon numarası adı soyadı

hımm

Aslan Net Mümkün değil üzgünüz

Taktir edersinizki işinin dısında rahatsız edilmesini istemez

depp iş saatleri içerisinde konuyu konuşabiliriz

Aslan Net biz elimizdeki son aşamaya gelmiş sorunlu abone

listesini verirriz

avukatımız gerekeni yapar

Tüm şirketlerde de aynı durumdur sanırım

Cagri merkezlerimizi mesai saatleri içerisinde hafta içi arayabilirsiniz

tabi fakat sizde gercekten bir avukatsanız bizim bir yasa dışı bir ticaret yapmadığımızı çok rahat anlarsınız

:)

9:39 am depp Bende bir avukatım, bu tip haksız kazanca yönelik tüm siteleri inceliyorduk, sizi bir dinlemeye geldik. ilginiz için teşekkür ederiz. Numaralarınızdan sizi daha sonra arayacağız, iyi akşamlar

Aslan Net Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için elimizden geleni imkanlarımız doğrultusunda yapmaya hazırız.

İyi bir akşam geçirmeniz dileğiyle, hoşçakalın!

Yapmış olduğumuz diyaloğu dilerseniz kendi e posta adresinize gönderebilirsiniz. Bunun için yukarıdaki firma logomuzun sol tarafındaki mektup sembolünü tıkladıktan sonra email adresinizi yazıp gönder butonuna basabilirsiniz.