İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp açılmıyor html açılıyor

iyinetceylan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar; Plesk panel kullanıyorum. sitemin adresini yazdığımda sayfa görüntülenemiyor diye bir uyarı aldım. Bunun üstüne reseller hesabımdaki tüm siteleri kontrol ettiğimde onların da açılmadığını gördüm. Aklıma asp uzantılı olmayan .html dosyalar geldi. Onları talep edince sorunsuz bir şekilde açtıklarını gördüm. Site istatistiklerime baktığımda ise bu durumun son 2-3 gündür belirsiz aralıklarla, sitelere yarım saat - 1 saat süre ile erişimin olmadığını gördüm.

Sizce nedir bu durumun sebebi?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Plesk panellerde yetki atarken çalıştırılacak formatları seçebiliyorsunuz.

Kontrol panelinizde giriş yaparak "Setup" içeriğine giriniz.
ASP
ASP.NET
PHP vb..
gibi içeriklerin işaretli olup olmadıklarını görebilirsiniz.

Siz yetki atıyamıyorsanız bunu servis sağlayıcınız ile görüşünüz.

iyinetceylan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam teşekkürler, ama site yeni değil. bu atamaları da zamanında yaptım. ama öyle zaman geliyor ki, sadece htm ve html dosyalarını açıyor. php denemedim ama asp nin açmadığını gördüm.

BlaCK_and_WHiTe

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
ASP yi doğrudan kabul etmez. ASP.Net desteği için hosting firman ile temas kur gereki düzenlemeyi ypacaklardır.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Serverin İİS'sine gir açılan alandan web service extensions alanına tıkla sağ tarafta active server pages yanını Allowed yap.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi