İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp de olmayan id bir sayfaya yönlendirmek

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba arkadaşlar.

Sitemde olmayan ( yani silinmiş ) sayfaları hata.asp yönleniyor otomatik site.com/dfdsfdsf.html gibi yazıldıgında hata.asp direk cıkıyor.

ama site.com/konu.asp?id=22 var bunu bir sebebten silinemk zorunda kalındı. Ama bu sayfa google indexli ve bir süre indexten kopmadan durmasını saglamak istiyorum. site.com/konu.asp?id=22 adresi yoksa ben bu id yoksa hata.asp nasıl gönderirim.

Kodla çözebilecegim bir yöntem varmı

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
<%
id=request.querystring("id")
set rs = veri.execute("select id tablom WHERE id = " &id& " limit 0,1")
If rs.BOF Then%>
<!--#include file="hata.asp"-->
<%Response.End
Else
%>
Olan içerik
<%end if%>

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hocam db access ise ve az veri yüklü ise çok basit bir şekilde db indir bilgisayarına ve 22 id ekle bu şekilde gereksiz kod kullanmana gerek kalmaz. Yok databasem mysql diyorsan o zaman phpmyadminden düzeltmesini yapabilirsin.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
disconnect arkadaşımızla toptan hallettik olayı tek tek id yerine tüm silinmiş id leri kotrell edip varsa normal yoksa hata.asp gönderme yöntemini kullandık.

tşk disconnect

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5