İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ASP Klasör İzinleri ve Veritabanı problemi

altanru

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Birtane Windows 2003 Server üzerine PLESK 9.x kurdum. GErekli bütün eklentileri kurdum. PHP sorunsuz çalışmakta yalnız .asp ile ilgili sorunlar var.

1 - Microsoft JET Database Engine error '80004005'

Could not find file 'C:\Inetpub\vhosts\****.com\httpdocs\***\db\db.mdb'.

/***/sol.asp, line 28

Bu klasörde db mevcut, klasöre tüm izinleride verdim. Plesk'den bu domain'in panelinden Parent Path kısmınıda aktifleştirdim. Yalnız Hata halen devam ediyor.

Bu sitenin ana safyası açılıyor. default.asp içinde include edilmiş sol.asp içinde db bağlantısı var o kısımda yukarıdaki hatayı veriyor. DB Bağlantısı Şu Şekilde.

<%
dim baglanti,dosya,i,sayfa
set baglanti = server.createobject("adodb.connection")
baglanti.open = "provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source="& server.mappath("db/db.mdb") &";"
set dosya = server.createobject("adodb.recordset")
dosya.Open "select tid,baslik from haberler order by tarih desc",baglanti,1,3
i=0
do while not dosya.eof
i=i+1
%>

Farklı Bir ASP Script Daha Yükledim Deneme İçin Onda İse Şu hata veriyor :

2 - Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/***/Default.asp, line 99

The include file 'menu.asp' was not found.

Sanırım Eksik Bişe var. İlk verdiğim hatada default sayfayı açıyor ama db'Nin bağlantı kodları olan sol.asp de hata veriyor. İkinci sitede ise default.asp'de açmıyor. Ama Uzantının olduğu kısımlarda gerekli dosyalar var.

Ekleme: Arkadaşlar yardımcı olabilecek biri Yokmu ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5