İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asp mi php mi?

dedektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir tane eğitim sitesi hazırlamam gerekiyor. Asp mi, php mi önerirsiniz?
Su site epey hoşuma gitti:
www.turkedebiyati.org
Bu türde bedava asp veya php portal nereden bulabilirim?
Sağda solda bir çok php açığı yayınlanıyor, php pek güvenli değil galiba.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açık ya server ile ilgilidir yada kodlama kalitesindendir. E bizimkiler niye yayınlanmıyor :D

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
overallc.gif

dünyanın %70 i php kullanıyor.başka söze gerek varmı bilemiyorum.
bizim devlet sitelerinde asp kullanıldıgına bakma.microsoft amca yalakalık olsun diye onları kendi yapıyor.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkiyede genelde asp gidiyor holdinglerde falan hep asp. Ama asp olmasının nedeni Microsoft tan tam destek alabilmeleri. Yani en ufak bir sorun olduğunda gecenin bir yarısı türk temsilcisine bağlanıp halledebiliyor ama php de böyle birşey söz konusu değil.

Ama 7/24 destek alması gerekmeyen birisi/şirket isen php daha iyi çözüm çünkü açık kaynak kodu var bir açık bulan bunu phpye iletip bir fix geçilmesini sağlayabiliyor.

bence php kullan hem daha güvenlidir, yokturun da dediği gibi dünya php kullanıyor (7/24 destek ihtiyacı olan şirketler hariç onlar hep microsoftçu:))

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5