İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asp Mssql Tarih Problemi.

idealsohbet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar mdb kullanırken tarihleri girebiliyordum fakat mssql ye geçtim yeni bir içerik eklediğimde tarih girmiyor nedense bunun nedeni nedir acaba ?

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tarih formatları biraz farklı olabiliyor 12/05/2008 ya da 12.05.2008 gibi
Ayrıca eğer default olarak giriyorsan veritabanı üzerinde mssql de getdate() olacak

Zogor.Net

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Kayıt girildiği anki tarihi girmek için mssql in default parametresine: getdate()
Ama başka tarihler girmek istiyorsan asp de o bölüme gereken formatta query yaptırmalısın. Önceden yazmış olduğum tarih çevirme fonksiyonunu seninle paylaşayım. Böylece tüm tarih problemlerinde tarihi bu fonksiyona sokarsan istediğin formatta biçimlendirip sonucu verecektir.

<%
Function Tarihi_Zogorla(date1)
Dim datemonth, dateday, dateyear
on error resume next
datemonth = Month(date1)
if datemonth < 10 then
datemonth = "0" & datemonth
end if
dateday = Day(date1)
if dateday < 10 then
dateday = "0" & dateday
end if
dateyear = Year(date1)
'Tarihi_Zogorla= dateday & "." & datemonth & "." & dateyear
Tarihi_Zogorla= dateyear & "-" & datemonth & "-" & dateday

End Function
%>

kalın olarak yazılmış 2 satırın başında ki tırnak işaretini kaldırıp diğerine koyabilirsin. İstediğin formatı seçmek sana kalmış.

KULLANIM:
GG.AA.YYYY şeklinde tarihin var diyelim onu Tarihi_Zogorla(GG.AA.YYYY) yaparsan sonuç yukarıdaki tırnak işaretine göre: YYYY.AA.GG olarak çıkacaktır.

Kolay Gelsin
Saygılar.

Zogor Bilişim ve İnternet Hizmetleri
http://www.zogor.net - [email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5