İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp mysql cekilen veri gorunmuyor

kirphi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql baglanıyorum bir döngü ile verileri cekiyorum cektigim veriler bazı sunucularda gorunuyor bazılarında gorunmuyor.
<%do while not rs.eof%>
<%=rs("il")%>
<%
rs.movenext
loop
%>
burda illeri listelemesi lazım listeyi yapıyor döngü olusuyor ama veriler yok.<%=rs("il")%> burdan gelmesi gererekirken içleri boş geliyor.
veriler db de var kontrol ettim. localde calısıyor. bir sunucumuz vardı ordada calısıyorr. şimdiki sunucuda calısmıyor. sorun ne olabilir sizce. daha once karsılasan biri vardır umarım :)

hatanın tam halinide gormek isterseniz
www.kocaelidagitim.com/hls/admin
user hls pass hls
konut proje işlemlerinden proje detaya girip proje düzenleme sayfasına girerseniz ordaki il listesinde sorunu gorebilirsiniz

kirphi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
değiştirdim hocam ama aynı sorun var. işin garibi o il ve para birimi listesindeki sorun misal konut ekleme sayfasında yok
proje ekleme sayfasında iller gorunmuyorken konut ekleme sayfasında gorunuyor anlamadım gitti.
ve eski sunucumda sorunsuz calısıyor. yeni sunucuda calısmadı.

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
İlgili sayfaya girdim. İller listeleniyor fakat ilçeler bölümünde
Kod:
					 <font face="Arial" size=2>error '80020009'</font> 
<p> 
<font face="Arial" size=2>/hls/admin/konut_duzenle.asp</font><font face="Arial" size=2>, line 168</font>
var.
168. satırı bir kontrol edin.
Ayrıca para birimi bölümünde
HTML:
<select name="birim" class="form1" id="birim">

<option value="TL" ></option>

<option value="USD" ></option>

<option value="EURO" ></option>

</select>

kirphi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biliorm hocam o kızmı değiştirdim ondan öle şu an calıstırdım ama o kısmı oldugu gibi bastan yaptım eben. ondan calısıo yoksa calısmaz :) sunucuyla bi alakası varmı acaba diyorum. diğer sunucuda sorunsuz sadece bu sunucuda böyle. scriptin bir cok yerinde bu sıkıntı var malesef

kirphi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu dosyaların bir sunucuda deforma oldugunu dusunmekten baska bişi gelmior aklıma.
çünkü kodlama hatası yok. yıllardır nasıl yazıyorsam bunuda öyle yazdım. ben bu sorunu bir kaç yıl öncede yasadım.
sorun o bozuk kısımdaki kodları değişik degiskenler kullanarak yazarsan düzeliyor. ama hepiylede ugrasmak istemiyorum

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aynı sayfada birden fazla do while kodu kullanamazsın. Sen eğer ki bu kodu sayfanın başka yerinde kullanıyorsan, doğal olarak ikinci gösterimde verileri gösteremezsin

kirphi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı sayfada birden fazla do while kodu kullanamazsın. Sen eğer ki bu kodu sayfanın başka yerinde kullanıyorsan, doğal olarak ikinci gösterimde verileri gösteremezsin

set rs.cnn.execute("select * from iller")
do while not rs.eof
il=rs("il")
rs.movenext
loop
set rs=nothing

set rs=cnn.execute("select * from ilceler")
do while not rs.eof
ilce=rs("il")
rs.movenext
loop
set rs=nothing

bu kod calısmazmı şimdi bence calısır

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5