İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ASP.NET "2" Zafer Demirkol

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Asp.net 2 adında Zafer Demirkol'un bir kitabı var. Yeni çıktı.
Acaba içinizde bu kitabı inceleme fırsatı bulan oldu mu ?

Zafer Demirkol'un bundan önceki kitabının adı ise Asp.net idi. Lütfen karıştırmayalım.

Kitabı okumuş olanların yorumlarını bekliyorum.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Asp.net ile ilgili en güzel kitap Asp.net "Unleashed" kitabı. 900 küsür sayfa ve içinde yok yok. O kitabın Asp.net 2.0 için olanı olsaydı onu alırdım.

Bir tane asp.net 2.0 kitabı aldım 15 ytl olan.. Türkçe.. ama içinde asp.net 1.0 ı anlatıyor..

İnternette çok makale olsa bile kitap daha faydalı oluyor..

Zafer Demirkol'a gelince.. Zafer Demirkol'un asp.net kitabını ben de pek sevmedim. Fakat ASP Web programcılığı gibi bir kitabı vardı o çok güzeldi. Çok fazla da örnek vardı içinde.

Kitabın içindeki örnekler benim için önemli. İlk önce bir kitapçıya gidip kitabı incelesem iyi olucak sanırım.

Bu forumda da görüldüğü kadarıyla asp.net kullanıcısı çok çok az sanırım.

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet C# ile ASP.NET kitabını alıp okudum fakat tatmin olamadım. Ama Pusula Yayınclığın çok kaliteli bir şirket olduğunu söylemek yanlış olmaz heralde :)

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Tahminimce çeviri yapıp, yaptırıp pusula ile bizlere kitleyen ve kitaplarda işe yarar bilgi dışında herşey bulunan, ayrıca çevrilen teknik terimlerle türkçeye düşman kesilmemi (ad uzayı nedir allah aşkına ?) sağlayan makine mühendisi pratik değil ama teorik bir arkadaştır kendisi. Belki de önyargılıyım ancak kitaplarında bir çok defa yanlış ya da tartışmaya açık bilgi görünce insan soğuyor ister istemez. Kısacası kütüphaneme giremeyecek yazarlardandır.

ASP.NET 2.0 öğrenmek istiyorsanız biraz daha profesyonel kitaplara yönelmenizi öneririm. Mesela, Wrox Professional ASP.NET 2.0 Advanced kitapta yok yok. Ayrıca ne de olsa Wrox.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ama Türkçe olursa çok daha iyi olur benim için. Bahsettiğin kitap Türkçe mi acaba? Kaç sayfalık bir kitap ?

Zafer Demirkol'a gelince. Zafer Demirkol'un asp kitabı güzeldi. AMa asp.net kitabından da faydalandığım şeyler olmadı değil.

Yukarıda da söylediğim gibi Asp.net Unleashed ın 2 si çıkarsa hemen alırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5