İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asp - php

R

REdBuLL

Misafir
bir sorum olacaktı.
asp yi php ye çevirme imkanımız var mı ?
nasıl çevirebiliriz.
daha önce duymuştum.
çevirilebiliyormuş.

R

REdBuLL

Misafir
mantığı şu : hosting'im php destekliyor asp hizmeti yok :)
asp olanlarda zaten çok pahalı ve mp3 e izin vermiyor :)

o dediğiniz her neyse nedir?
nereden indirebilirim?
:D

aliucar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi öyle programlar var ama ben hiç denemedim güzel çevirirse ben de yapayım bari daha ucuza getiririz yaw :)

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ASP yi PHP ye cevirmezsiniz. Sadece sabit kodlari ceviriyor. "Response.write response.redirect chr asc" vs. vs. geri kalani echo "kod" gibi sacma sapan bir sekilde yaziyor. Soyle dusunun ;

set Rs = server.createobject("adodb.recordset")
Rs.open "select * from Mp3ler .... ( diye gidiyor kodlar )

kodlarimda "Rs" leri algiliyor ama Rs yerine "Kernel32" kullandigim zaman bunu algilamaz. Cunku ben canim isterse Rs kullanmayabilirim veya elinizdeki scriptte kullanilmamis olabilir. Bu yuzden benim yazdigim kodlari bilemedigi icin sadece sabit degerleri bilebilir bu tip programlar. ama dusunurseniz kodlari biraz da olsa benzer eger php bilirseniz asp yi asp bilirseniz vb yi vb bilirseniz php yi seklinde bir siralama yapip programlama dillerini birbirine baglayabilirsiniz. ornek olarak ikisinde de

where sanatcilar LIKE '%"& Request("Sanatci") &"%' ........

where sanatcilar LIKE '%"$_REQUEST[Sanatci]"%' ........

Kullaniyorsunuz cok az bir farklilik var ki bu farkliligida giderebilirsiniz diye dusunuyorum. ASP Hosta pahali diyenler veye mp3 e izin verilmiyor diyenler ulassinlar bana ... PM ile atin ayarlayalim ...

Gorusuruz ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5