İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp seo (.htaccess)

almira87

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
merhaba arkadaslar asp htaccess seo da sorun yasıyorum bu konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı?

şimdiden teşekkür ederim.

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
mesaj attım bildiğim kadarıyla windows hostingte htaccess dosyasıyla bi işin yok çalışmıyor web.config dosyası ile gerekli kodları girerek gzip gibi sayfa hızını arttırabilirsin

almira87

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
biraz araştırdım 404.asp üzerinden yapılıyor yalnız örnek kod'a ihtiyacım var.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
404.asp üzerinden yaparsan ilgili sayfaların başında URL'yi bölerek ID yi alman gerekir.

Daha kolay yöntem - sunucunun web.config desteği varsa aşağıdaki kodu web.config olarak kaydet ve sitenin ana dizinine at.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<configuration>
<system.webServer>
<rewrite>
<rules>
<rule name="seolink1">
<match url="^([0-9]+)/([_0-9a-z-]+).html" />
<action type="Rewrite" url="haber-detay.asp?haberID={R:1}" />
</rule>
</rules>
</rewrite>
</system.webServer>
</configuration>

---

Bu şekilde "/haber-detay.asp?haberID=X" linki "/X/haber-adi.html" olarak açılabilecektir.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
1- Sunucu ayarlarınız doğru yapılırsa eğer .htaccess dosyasını htaccess.txt şeklinde kullanabilirsiniz.
2- Windowsta .htaccess kesinlikle tavsiye etmiyorum.
3- Artık 404.Asp devri bitmiştir ve çok zahmetli bir iştir.
4- KESİNLİKLE WEB.CONFIG KULLANINIZ.
4/a- Web.config için sunucuda Microsoftun URL ReWrite 2.0 eklentisi kurulu olmalıdır. ÜCRETSİZ
4/b- ASPx destekli bir makina olması lazımdır. HER WINDOWS DESTEKLER diyebilirim.

Kaynak arayacak olursan direk Microsoftun kendi siteden web.config diye ara tüm örnek ve yardımları bulacaksın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5