İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

aspirinn2 adlı kullanıcıdan ödememi alamadım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bishey3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben foruma 35$ almak için üye olmuştum. Düzenli olarak alım satım yapma gibi bir niyetim yoktu. aspirinn2 adlı kullanıcıyla bir anlaşma yaptık. Misli hesabına yükleyeceğim 70TL karşılığı bana paypal'dan 38$ yollayacakti. Ben parayı ona yolladım. Sonra o da bana yolladığını iddia etti. 5dk içinde [email protected] şeklinde bir mail adresinden 2 mail aldım. (Paypalımın kayıtlı olduğu mail adresime) Bu maillerden ilki gerçekçi bir paypal ödeme bildirimi gibi duruyordu. İlk defa yaptığım için böyle bir şeyi emin olamadım. Mailin neden başka bir adresden geldiğini sorunca bana o mailin paypalda kayıtlı mail adresi olduğunu ve paypalin onun maili üstünden yolladigini soyledi. Bende inandım. (Hala emin değilim PayPal'ın böyle birşey yapıp yapamadığından lütfen bilgilendirin beni bu konuda) Ama paranın hesabıma geçmediğini ona söyleyince o da ödemeyi iptal etti. Ertesi gün tekrar konuştuk. Bir daha yolladığını ama ödemenin pasif bir konumda olduğunu -iptal etme butonunun çalışmadığını- ve paranın hesabından çıktığını söyledi. Bir daha da haber alamadım kendisinden. Bugün bu konuşmalar geçeli 11 gün oluyor. Paranın filan da geldiği yok.

Not: Msn kayıtları yok. Ama parayı yatırdığıma dair bankamatiğin verdiği fiş duruyor. Fotosunu çekip yükleyebilirim gerekirse. Gelen maillerinde screen shotini alıp koyabilirim. Kullanıcının konuya davet edilmesini ve durumun açığa kavuşturulmasını arz ederim.

Kişiyle iletişim kurduğum mail adresleri:
[email protected] (msnde konuştugumuz adres)
[email protected] (maillerin geldigi adres)

Son bir not: Benim tek istediğim karşılığını ödemiş olduğum paypal ödememi almak. Kimseyi banlatmak yada dolandırıcı ilan etmek istemiyorum. İnsanlık halidir unutulmuştur. Yada paypal birşeyler yapmıştır. Tek istediğim hakkım olan ödememi almak...

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Ödeme dekontunu konuya ekleyiniz. Geçmiş olsun. Kişiyi konuya çağırıyorum.

bishey3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buyrun bankamatiğin verdiği fiş. İsim soyad paypaldan (emin değilim gerçi) gelen mailede uyuyor. Onuda ekleyebilirim isterseniz.

http://imageshack.us/photo/my-images/46/dekonta.jpg/

Ekleme :
Konuya davet edilen kişinin ne kadar süre konuya gelmesini bekleyeceğiz söyleyebilir misiniz acaba? Paraya hala ihtiyacım var ve ona göre başkasından temin etmeye calışacağım.

bishey3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Flood icin ozur dilerim. Ama ilgimi ceken bir sey var.
http://forum.iyinet.com/istek-sikayet-oneriler/196944-blade78-adli-uyeden-odememi-alamadim.html
Linkli konuda kisi sikayette bulunduktan 2 gun sonra kullaniciyi konuya gelmemekten dolayi uzaklastirmissiniz. Ben yazali 3 gun oluyor. (Bu mesaji yazmasam 4 olurdu buyuk ihtimalle) Kisi hala konuya gelmemis. Ama hic bir yonetici veya moderatorden bir bilgi alamadim. Dolandirildigim miktar az diye mi boyle bir ilgisizlik olustu acaba? Neyse ben hala bilgilendirilmeyi bekliyorum. Ve kisinin cezalandirilmasini...

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Flood icin ozur dilerim. Ama ilgimi ceken bir sey var.
http://forum.iyinet.com/istek-sikayet-oneriler/196944-blade78-adli-uyeden-odememi-alamadim.html
Linkli konuda kisi sikayette bulunduktan 2 gun sonra kullaniciyi konuya gelmemekten dolayi uzaklastirmissiniz. Ben yazali 3 gun oluyor. (Bu mesaji yazmasam 4 olurdu buyuk ihtimalle) Kisi hala konuya gelmemis. Ama hic bir yonetici veya moderatorden bir bilgi alamadim. Dolandirildigim miktar az diye mi boyle bir ilgisizlik olustu acaba? Neyse ben hala bilgilendirilmeyi bekliyorum. Ve kisinin cezalandirilmasini...

O konu burdakinden biraz karışık. Birisi hesabının çalındığına dair konu açmıştı. Daha sonra o üyelik birini mağdur etmiş. Olayı derinlemesine incelerseniz farklı durumlar söz konusu. Sizin şikayetçi olduğunuz üyeyi siteden banlamak en kolayı. Fakat bizler herkese kendisini savunma hakkı vermeye ve aradaki anlaşmazlıkların giderilmesini sağlamaya çalışıyoruz.
Yine de kişi 6 gündür siteye uğramadığından ve bu sebeple konuya cevap vermediğinden uzaklaştırılmıştır. Mağduriyet giderildiğinde bizlere bilgi veriniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5