İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asus A8V 1 gb ram desteklemiyormu ?

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Anakartım: Asus A8V VIA K8T800 pro chipset Üzerinde 2 adet 512 MB ram var. Merak ettiğim konu 1 gb tek rami bu anakart modellleri desteklemiyormu. Şuan böyle bir sorun yaşıyorum ama destekleyip desteklemediği hakkı bi fikrim yok

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Anakartımın özellikleri burda yazıyor :
http://tr.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=15&l3=68&l4=0&model=478&modelmenu=1

Çift Kanal DDR400
Çift kanal DDR teknolojisi sistem bellek bant aralığını ikiye katlarken sistem performansını da artırır. 6.4GB/s'e varan bant genişliği ve mimarisi ile sistem performansını engelleyen tüm sorunları ortadan kaldırır.

Pek bişey anlamadım yazılanlardan. Ram i aldığım yerdeki eleman böyle birşeyler dedi ama oda emin değil eğer böyle bir problem varsa 512*512 ayrı ayrı almayı düşünyorum

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çift kanaldan kastı dediğim gibi dualdir. Ama dual takmayacaksanda ona göre monte etmen gerekiyor. Anakart kitapçığında dual portlar ve normal portlar vardır. Toplamda 4 port vardır 2 farklı renk. Benimde anakartım a8v. Ama ddr400 1gb desteklemesi lazım. Muhtemelen yanlış takmış olabilirsin. Deneme yanılma ile bulmayı dene en iyisi. Tek tek dene portlara ve rami tek başına tak yanında birşey olmasın.

DegisimHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar konuyu gördüm yazıyım dedim a8v serisi asus anakartlar 4 gb a kadar ram destekliyor 1 gb lık ram i tek başına yürütür bence sorunsuz ben 2 tane 1 er gb ram taktım hiç bir sorun yok

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5