İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ata Demirer - Cem Yılmaz

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
En son söyleyeceğimi en baştan söylemek daha mantıklı olabilir. Bu bir karşılaştırma konusu değildir. Öyle olsaydı araya - işareti yerine vs. koyardım. Yalnızca bu iki komedyenin artılarını eksiklerini, beğenip beğenmediklerimizi konuşalım.

Bana göre Türkiye'nin en iyi 2 komedyeni konumundalar. Cem Yılmaz daha çok bir olay üzerinden gidip "anlatım" yoluyla güldürüyor, buna karşılık Ata Demirer daha çok taklitler, tiplemeler yoluyla insanları güldürüyor. Ata Demirer bana göre taklit konusunda bir numaradır; hele bir Metin Akpınar taklidi vardır ki, bugüne kadar izlediğim en iyi taklitlerden biridir. Ayrıca müthil müzikal altyapısını sahnede kullanır, şarkılarıyla neşe katar. Cem Yılmaz da durum tespitlerinden yola çıkarak olayın komikliğini kendi üslubunda anlatır. (Aldatan erkeğin, aldatan kadının kocası tarafından yakalanması, askerlik anıları, muayene muhabbetleri vs)..

Artıları - eksileri:

Ata Demirer taklitteki yeteneğini biraz da olay anlatımına yönlendirmeli. Biraz daha durum tespitleri, hikayeler, bunun gibi şeyler yaparsa daha iyi olabilir.

Cem Yılmaz da seyirciye karşı biraz daha yumuşak davranmalı. Sırf espri yapmak uğruna seyirciyi gülünç duruma düşürmeye çalışıyor bazen.

Bir de sinema konusuna değinmek lazım. Cem Yılmaz her role uygun bir adamken, Ata Demirer'in yöneleceği tek karakter komik karakterler oluyor mecburen. Çünkü öyle bir tipi, imajı var ki; kendisini ciddi bir rolde düşünemiyorsunuz. Ama Cem Yılmaz serseri bir kardeşi (Her Şey Çok güzel olacak), yeteneksiz bir sihirbazı (Hokkabaz), uzaya kaçırılmış korkusuz bir Türk'ü (Gora) ve deli bir polisi (Av Mevsimi) aynı güzellikte oynayabiliyor.

Sonuç:

İki büyük komedyen, iki güzel aktör. Onların gösterilerini izlemek çok büyük zevk.

Siz ne diyorsunuz?

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
ata demirer çogunlukla yaşadıgı şeyleri anlatıyor
cem yılmaz araya espiriler koydugu için hoşuma gidiyor
oyum cmylmz a :)

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ata Demirer daha iyi bence. Taklit yeteneği insanların daha çok ilgisini çekiyor. Cem Yılmaz ise kendi yaptığı esprilere kendisi gülüyor. Ayrıca bir zaman sonra sıkıyor.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
İkiside bomba bence :) Bide Şahan var, bu 3nün filmlerini hala açıp izlerin tekrar tekrar :)

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
aslında şahan gökbakar ata demirer cem yılmaz üçü bir filmde bulup başrol paylaşsa güzel bir yapıt çıkabilir ortaya :)

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Cem Yılmaz'ın doğaçlama espirileri maalesef sahnedekiler kadar iyi olmuyor. Bu alanda Beyaz'ı tek geçerim.
Ama Cem Yılmaz'ın sahne gösterileri ve filmleri gerçekten 1 numara. :harika:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5