Atlas Robot Son Haliyle Şaşırtmaya Devam Ediyor

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Boston Dynamics 2013 yılında Google tarafından satın alınsa da üst düzey robotlar gelişmeyi sürdürüyor.Kuruluşun en önemli projelerin başında gelen insansı robot olarak tarif edilen Atlas’ı bir kez daha teknoloji dünyasının karşısına çıkardı. 1.75 cm boyunda ve 81 kg ağırlığında olan Atlas gelişmiş haliyle doğada zorlu koşullar altında ilerlemesi sürdürebiliyor.

Kapı açabilen açık hava ve bina içerisinde çalışma yapabilen Atlas, bu şekilde devam edildiği takdirde birkaç yıl içerisinde günümüzde yaşamın önemli bir parçası olacağı şimdiden belli etmekte. Alüminyum, çelik ve titanyumdan malzemeden yapılan atlas elektrikle çalışan ve hidrolik güçle hareket eden vücut ve bacaklarındaki gelişmiş sensor yardımıyla dengesini koruyup engelleri aşabiliyor. Sert darbelerde bile ayağa kalkabilen Atlas robot devamlılığını kazandırdığını görüyoruz.

Atlas Robot İle İlgili Videoyu İzlemek İçin Lütfen Tıklayınız...

Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst