İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

atlaspronet

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beyler siteme giremiyorum bu adamlar arada sırada sitemi kapatıyorlar ve mail atıyorum açın diye ertesi günü açıyorlar

This Account Has Been Suspended
Please contact the billing/support department as soon as possible.

bu mesaj var hakları varmı böyle birşeye yazık ya oakdar para verdik mahkemeye başvuracağım ii oldu evsahibi gelsin kiracının evine klit vursun varmı böyle

N

nudembilisim

Misafir
beyler siteme giremiyorum bu adamlar arada sırada sitemi kapatıyorlar ve mail atıyorum açın diye ertesi günü açıyorlar

This Account Has Been Suspended
Please contact the billing/support department as soon as possible.

bu mesaj var hakları varmı böyle birşeye yazık ya oakdar para verdik mahkemeye başvuracağım ii oldu evsahibi gelsin kiracının evine klit vursun varmı böyle

Merhaba;
Herhangi bir açıklama yapmıyorlarmı suspend ile ilgili ?
Saygılar.

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Top Process %CPU 34.0
PHP:
Top Process %CPU 31.0 /usr/bin/php forumdisplay.php 
Top Process %CPU 30.0 [php]  

gerekçe cpu 34.0 kardeşim desene ozaman bakın böyle böyle sorunlarda söyledir diye para aınırken birşey yok

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pire için yorgan yakan biri olarak yarın ilk işim mahkemeye vermek bunları yarın mahkeyeme vereceğim

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşım atlaspronet kullandım eğer aynı anda 10 kişiden fazla online olabilen bir siten varsa daha çok uğraşırsın ben yaklaşık 2-3 ay katlanabildim sonra sitemi çektim oradan parayıda yıllık ödemiştim.

Oradaki arkadaş seni telefonla arayarak kapanma nedeni olarak işlemciyi fazla yorduğunu belirtecektir.Bunu öyle sık yapacaklar ki artık sende sinirlenceksin bu sefer telefondaki kişi daha ağır uslup alacak sende siteni çekmek zorunda kalıcaksın.

Genel olarak böyle orası sadece böyle firma yerleri için uygun günde tek tük ziyaretçiniz varsa,siteniz html gibi filansa bir problem çıkmıyor.Ama toplist,forum vb. gibiyse çok uğraşırsınız bunlarla.

N

nudembilisim

Misafir
Merhaba;
Kullanıcı sözleşmelerinde geçmiyor ise kazanırsınız.

Saygılar.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Sunucu işlemci (CPU) ve bellek (RAM) Kullanımı
Sunucu (işlemci-CPU-RAM) kaynaklarına çok yüklenen ve diğer müşterilerimize ait websitelerin yavaşlamasına neden olan websiteleri derhal durdurulur ve inceleme tamamlandıktan sonra site sahibine email ile bilgi verilir.
Webhosting ve bayi planları paylaşımlı sunucularda barındırıldıkları için işlemci kullanımı makul seviyelerde (ortalama %2-5) bellek kullanımı (10-100 MB arasında olmalıdır).
İşlemci ve ram kaynaklarını en çok tüketen sitelere ait örnekler; Yoğun içerikli ve/veya günlük tekil hiti 800'ün üzerinde olan forum, portal, download ve upload içerikli siteler, site içi veya internet arama motoru hatalı kodlanmış siteler, otomatik sürekli yenileme kodu içeren sayfalar, hit kaydedici siteler, banner network hizmeti veren siteler.
Websiteleri, işlemci ve bellek kullanımı yukarıda belirtilen makul seviyeleri aştıkları taktirde izlemeye alınır ve site sahibini bilgilendirmek üzere inceleme için durdurulur.
ATLASpronet; yukarıda belirtilen kaynakların sürekli aşılması durumunda, site sahibinden üst paketlere geçmesini veya dedicated (adanmış) sunucu kiralamasını veya sitenin yukarıda belirtilen kaynakları makul düzeyde kullanacak seviyeye getirmesini talep edebilir.

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi şöyle bir durum var bu cpu olayı 2 hafta önce oldu bende optimize ettim ve sorunsuz bir şekilde devam ettim taki 2 hafta sonra bugün ama işin ilginç yanı mail gelmedi benim tahminim cpu gene

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kötü yönleri: çok üyeli siteler kesinlikle atlasproneti tercih etmeyin, küçücük bi yoğunlukta site kapatılıyor hemde bir mail bile atılmadan, gerekçe ise aşırı işlemci kullanımı... en canlı örnek bugün yoğunluk olmasın diye forumu kapatmama rağmen sitem hiçbir şekilde haber werilmeden kapatıldı!! konu ile alakalı bir açıklama yok dedikleri sadece aşırı işlemci kullanımı... attıkları mailde yoğunluk yapan yerlerin hepsi forumdan, ama forumum kapalı iken de bu adamlar hesabımı kapatıyor... üstelik reseller.

alıntı

http://www.hostbul.net/yorumlar.asp?firma=1531&yorumlar=olumsuz

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kötü yönleri: hosting hizmetini bu firmadan almak isteyennn aman dİkkat!!!!!!!!! öncelikle uptime oranları çok düşük özelliklede mail server a iletişim çoğu zaman yapılamıyor..bunu geçiyorum dikkat etmeniz gereken en önemli şeyyyy şimdi söyleyeceğimmm!!! sitenizdekii anlık online kişilerr 6 oluncaaa hostinginiz kapatılıyor sebepte yüksek İşlemci kullanımı oluyor :) sonrada suçu kullandığınız web yazılımına atıyorlar . sitenizde kodlama hatası var diye aman diyorum dikkat edin daha yazardım ama sınır var...

alıntı

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam böyle flood mesaj yerine aynı mesajın içinde yazarsan daha hoş olur.Çünkü böyle yazmak forum kurallarına aykırı ;)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sitenin serverin cpusunun yzde 34ünü kullanırken normal bir shared hesapta o siteyi barındıramazsın mahkemeye de versen ne yapsan haksızsın gidip bir VPS yada dedicated makina kirala sorunların bitsin

N

nudembilisim

Misafir
Kötü yönleri: hosting hizmetini bu firmadan almak isteyennn aman dİkkat!!!!!!!!! öncelikle uptime oranları çok düşük özelliklede mail server a iletişim çoğu zaman yapılamıyor..bunu geçiyorum dikkat etmeniz gereken en önemli şeyyyy şimdi söyleyeceğimmm!!! sitenizdekii anlık online kişilerr 6 oluncaaa hostinginiz kapatılıyor sebepte yüksek İşlemci kullanımı oluyor :) sonrada suçu kullandığınız web yazılımına atıyorlar . sitenizde kodlama hatası var diye aman diyorum dikkat edin daha yazardım ama sınır var...

alıntı

Merhaba;
Aslında atlaspronet haklı beyfendi host fiyatlarını gözünüz görmedi mi 500 mb alan 5 $ verirsen adam bandınıda kısıtlar sitenide suspend eder adamlar haklı bence çünkü türkiyedeki en ucuz host ve en sorunlu firma siteleri kapatma konusunda diyorum allahtan adam dolandırığ kaçmıyor bu fiyatlara ancak siteler ve serverlar bu kadar dayanabilir :)

Saygılar....

N

nudembilisim

Misafir
sitenin serverin cpusunun yzde 34ünü kullanırken normal bir shared hesapta o siteyi barındıramazsın mahkemeye de versen ne yapsan haksızsın gidip bir VPS yada dedicated makina kirala sorunların bitsin

Merhaba;
Biz bunları müşterilerimizde dediğimizde ooo ben para verdim az once farklı olay başıma geldi adam ticket'ta bana dümdüz gitti vay efendim sen benden izinsiz sunucuyu resart edemezsin dedi...Bende artık sana destek vermem dedim gitsin istediği yere yazsın şikayet etsin 10 ytl verdin diye köle olarak satın aldıklarını düşünen müşteriler var.

Saygılar.

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 milyon veripte koskoca sunucuyu emrinize amade çalıştıramazsınız.Böyle bir amaç güdmek istiyor iseniz bastırırsınız parayı ya vps yada dedicated alırsınız.Olay budur.

100 mb alana 10 milyon biçsen çok az kesin bi dolandırıcılık var derler
100 milyon biçsen ooo buda çok fazla sömürüyorlar bizi derler.
Yaranılmaz halkımıza.

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Top Process %CPU 34.0
PHP:
Top Process %CPU 31.0 /usr/bin/php forumdisplay.php 
Top Process %CPU 30.0 [php]  

gerekçe cpu 34.0 kardeşim desene ozaman bakın böyle böyle sorunlarda söyledir diye para aınırken birşey yok[/QUOTE]

arkadaşlar adam mailinde %CPU 31.0   derken          4 ile çarpıldığını söylüyor bu rakamın çıkması için

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5