İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ATM'yi çaldılar.Saniye Saniye Görüntülendi!

X

Xman

Misafir
X bankanın Atm sinde çalınacak diye mürekkep döktüğü parayı merkez bankası neden yeniden basacak acaba? Para bankanın parası üzerine mürekkep döküyorsa yerine yerisinde kendisi koyamak zorunda. Hangi banka yapar bunu, sigortadan çalınanı almak yerine çalınmasını engelleyip mürekkep dökerek parasını heba etmeyi?

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
X bankanın Atm sinde çalınacak diye mürekkep döktüğü parayı merkez bankası neden yeniden basacak acaba? Para bankanın parası üzerine mürekkep döküyorsa yerine yerisinde kendisi koyamak zorunda. Hangi banka yapar bunu, sigortadan çalınanı almak yerine çalınmasını engelleyip mürekkep dökerek parasını heba etmeyi?

Hangi bankadan bahsediyor Ahmet abi bilmiyorum ama şu söyledikleri çok mantıklı. Hadi bakalım, üzerine döktüğünüz para kullanılamaz hale gelecek ama bir şekilde hırsız yakalanırsa ondan geri alınır, bu nedenle öyle bir sistem olsa sigorta bu paralara sigorta yapmaz. Çalınırsa üzerine mürekkep dökülecek parayı siz olsanız sigortalar mısınız?

Must4f4

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben atm çalarım abi. Görürsünüz yakında haberlerde. 15 bin lira kredi kartı başka türlü ödenmez :(

OnR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Benim bildiğim IBMler mazi oldu, Türkiyede artık NCR'a veriliyor işler.

NCR'ın sistemini yazan NCR uzmanları mı ibm firması mı acaba =) IBM'lerl mazi oldu?

O zaman avrupa'dan haberiniz yok hocam veya şu anda 45 ülke sayabilirim sadece market magaza vs gibi yerlerde sadece ibm kullanılan tşkler.

ATM mürekkep olayı çok mantıklı.
Sigorta ile de bunun pek alakası yok.
Hırsızlık kanıtlandıktan sonra paraların bir önemi yok.
Getirin bakalım görelim şu mürekkepli paraları mı diyorlar size ?

Ayrıca bu paraların mürekkep ile imha edilmesi de bir kayıp değildir.Merkez bankası tekrar basar.

10 yılda 1 kere olay olsun 1 atm max 50 bin tl para alsın

Sigorta bunu 10 katı fazla geri ödeme yapıyor zaten sigorta bunu niye göze almasın sadece sigortalara ödenen ödenek ne kadar ahmet hocam peki bunu söyler misiniz * 1 bankasınız ve eminim atmye sadece ayrılan ödenek 200 bin tl nin üzeirnde yıllık sigorta diyorum daha 1 atmniz çalınmadı sigorta bekliyor çalınsada paralarını ödesem bunun üzerine 2 katı para alsam diye!

Calvin hocam biz yapıyoruz sistemleri biz kuruyoruz mantık dışı bişey yok direk önümüzde 1 gün resimleri çekip kendim gönderebilirim!

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
OnR aynı şeyleri savunuyoruz zaten.

Ünlem (!) yapma bana. :Haha:

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Merkez bankası yırtık yıpranmış paraları yeniliyor.Mürekkepli paralarıda yeniliyebilir bunda sakınca yok.Ekonomiye zararı olacağınıda sanmıyorum sonuçta değişim sözkonusu.Banada mantıklı geldi açıkcası , tabi eğer varsa böyle bir anlaşma .

Sigortaya gelince , daha az sigorta anlaşması yapabilirsiniz işine gelir bankanın.

X

Xman

Misafir
Buyrun Atm yi oksijenle kesmişler paralar oksijen kaynağından yanmış ama bu zorlama esnasında dökülen mürekkep falan yok. Google dan aratıp bakın Türkiye'deki Atm hırsızlıklarına hepsinde ya parayı alıp kaçmışlar, ya yakalanmışlar, yada parayı alamadan kaçmışlar. Mürekkeple ilgili bir olay yok. Konu sen haklısın ben haklıyım moduna dönmesin diye başka cevap yazmıyacağım konuya :) selametle..

http://www.haber7.com/haber/20071006/ATM-hirsizlari-sucustu-yakalandi.php

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
yokmu soygunda bana yardım edecek bir iki kişi
fifti fifti kırışırız ben keçiörendeki atm yi düşünüyorum yokmu bu yakınlarda
hayattan bıkmış acil paraya ihtiyacı olan birisi :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5