İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Avon Kelimesi İçeren Domainlerden Uzak Durun!

webmasteryolcu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Avon Kelimesi İçeren Domain Sahipleri Dikkat
Site adresinde Avon kelimesi olan arkadaşlar Avon Türkiye yetkilisi sizede ulaştımı bilmiyorum ama ulaşmadıysa ulaşması an meselesidir. Çünkü hosting firmalarından edindiği iletişim bilgileri ile size ulaşarak yeni uygulamayı iletmekte ve uygulamaya riayet etmeyen site sahiplerinide yasal yolları hatırlatarak tehdit etmektedir.

Site Adresinde Avon Kelimesi Artık Kullanılamayacak
Ulaşan firma yetkilisi benimde ilgilendiğim iki sitesinin ismini belirterek K5 kampanyası sonrası (15 Mayıs 2015) itibari ile domain adresinde artık Avon kelimesi yer almayacaktır. Bu konuda işlem yapmayan site sahipleri için yasal süreci başlatacağını belirterek baş ağrıtıcı bir süreci başlatacakları kesindir. Beni aradıklarında canım sıkılsada hiç sorun etmeden kısa sürede değişiklik yapacağımı belirterek telefonu kapattım.

Avon Kelimesi İçeren Site Yada Domain Satın Almayın
Ülkemizde site adresinde Avon kelimesi içeren yüzlerce site bulunmaktadır. Bu uygulama ile birlikte site sahipleri siteyi yada domaini elinden çıkarmayı düşünecektir. Bazı arkadaşlar alan insanların işine yaramayacağını bile satmak isteyecektir. O nedenle henüz böyle bir web sitesi olmayan arkadaşlar sakın domain isminde Avon kelimesi olan domain yada site satın almayın. Yoksa Avon ile başınız derde girecektir.

Avon Üzerine Sitesi Olanlar Ne Yapmalı?
Adamların isteği açık Avon kelimesi bulunan site istemiyoruz. Bunun içinde varolan siteleri ortadan kaldırılmasını istiyor. Bende iki tane site bulunmakta olup, içeriği her biri özenle seçilmiş özgün olarak seçilmiştir. Hani insan emeği ortadan kaldırmaya kıyamıyor. Bu nedenle sitelerimi ortadan kaldırmak yerine site adresini değiştireceğim. Sitelerim insanların sevdiği, işlerine yaraması nedeniyle domain ismini değiştirerek yola devam edeceğim. Benimle aynı durumda olan insanlarda bu yöntemi tercih edebilirler.

Domain Adresi Nasıl Değiştirilir?
Avon üzerine yaptığım sitelerden biri Avon Temsicilerine teknik ve satış konularında destek olup, yeni domain olarak https://www.satistemsilcileri.com bir diğer sitem ise 2 yıl önce aslında kadınların istediğinde çok güzel satış yapabileceklerini göstermek için online avon sipariş sitesi yapmıştım onun yerinede https://www.avonsiparis.gen.tr/avon-temsilci-ol şeklinde bir domain aldım. Bana tanınan 15 günlük süreçte şuanda var olan fakat ortadan kalkacak olan sitelerimde yeni adreslerin duyurusunu yapacağım. Sitenin içeriğini değiştirmeden sadece domain adreslerini değiştireceğim. Sunucu yetkiniz yoksa hosting aldığınız firmaya ileterek sizde yeni alacağınız domain ile değişmesini sağlayabilirsiniz.

301 Yönlendirmesi Yapmalısınız
Sitenizin içeriği aynı kalıp, sadece domain adresini değiştireceğimizde sunucu firmaya domain adresini değiştirdiğinizde bir diğer işlem ise yönlendirme yönünde olacaktır. Htaccess sayfanızda yeni adresinize 301 yönlendirmesi yapmalı ve tüm sitenizin yeni adrese yönlenmesini sağlamalısınız.

Google Site Yöneticisi Araçları Bildirim Yapın
Domain adresi değişip, Htaccess sayfanızda yeni adresinize yönlendirme yaptığınızda son olarak Google Site Yöneticisi araçlarına girerek her iki siteyide ekliyoruz. Bu kısımda ise Google’ye site adresi değiştirdiğimizi bildirmek için küçük bir işlem bulunmaktadır. Buradaki amaç ise daha önceki sitemize aldığımız tanıtım yazısı, backlink vs gibi işlemlerin yeni domaine aktarılmasını sağlamaktadır.

http://www.webmasteryolcu.com/avon-site-sahipleri.html

Son düzenleme:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5