İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Avusturalya'da olmak...

J

jEEpERscREEpERs

Misafir
Avusturalya'da yaşıyorum. " Dünya'nın Dibi " diye tabir ederiz kimi zaman veya " Dünya'nın Sonu " Gerçi bizden sonra Yenizellanda ve Tazmanya var.

Acayip bir his burada olmak, tarif edemem. Almanya'da, Avusturya'da da bulundum ama burası başka . Gurbette olmak varya, işte gurbette olmak bu... 20,000 Km uzaktasın ülkenden.

Ben Almanya'da gurbetçiyim diyenler , Avrupa'dan uçakla Türkiye'ye uçmak, Aksaray - Taksim arası dolmuş gibi geliyor artık bana.

Burası belki yalancı cennet ama ; " Doğduğun topraklarda ölmek güzel olsa gerek. Ailenle dolu dolu yaşamak, vaktin gelince göçüp gitmek." Yurtdışında geçirdiğimiz zamanlar, biz gurbetçilerin içinde bir ukde olarak kaldı hep ve öylede kalacak...

Yapabiliyorsanız eğer, terketmeyin ülkenizi. Mecbur değilseniz eğer, bırakmayın Annenizi, Babanızı... Sizin yanınızda yaşlanacaklarına, sizden uzaktalar, size hasretler, siz onlara hasret...

En acısıda bu ya; Birgün kaybedeceğiz o güzel varlıkları, ama biz kaybederken bile belki yanlarında olmayacağız. Onlarla beraber geçiremediğimiz o güzel günlerin / kayıpların acısıda, onların acısı ile beraber katlanıp yüreğimizi dağlayacak. Keşke diyeceğiz, keşke son 10,20 seneyi onlarla beraber geçirseydim...

Saygılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5