İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Awbs Hakkinda Detayli Bilgiler Dersler

webabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Admin , Tools , ve inculdes Mutal şifreli olmaldır

zbahadir' Alıntı:
Admin ve Tools dizinlerine koymamız gereken .htaccess dosyasının içeriği ne olmalıdır?

Admin, tools. ve inculdes. mutlak surette şifreli alanda olmalıdır... Eğer bu alanlar şifreli değilse başınız belaya girebilir... Bu yüzden bu dizinlere admin girişiniz ile aynı olan htaccess şifreli alanlar oluşturmanızı tavsiye ederiz....

Saygılarımızla

Orhan

GWH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili Orhan Abim Bu Yazından Dolayı Sana Minnettarım Ellerin Dert Görmesin Yardımlarını Esirgemediğin İçin.... Çok Teşekkürler. Beni Büyük Bir Dertten Kurtardın.

webabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Awbs'de Ek Sayfalar nasıl Yapılır ?

Awbs de kendinizin olan ek sayfaları ilave etmek oldukça basittir. Nasıl mı ?

Buluduğun yer : templates/(templatesadı)/

header.php
Bütün satfalarınızın üstünde görünecek sayfadır, ve tüm metataglerde burdadır.

top.php
Bütün sayfalarınızın üstünde çıkacak alandır.banner i logo vs menüleri burdan düzenleyebilirsiniz.

left.php

Sitenizde bütün sayfalarınızda çıkacak alandır.Bir kolun gibidir.Dilediğiniz gibi editlebilirsiniz, menünüz solda ise menü alanını unutmayınız.

right.php
Same as left, but on the right of all pages.

bottom.php
Sitenizin altında çıkacak olan ve bütün sayfalarda görünecek alandır.Buraya dilediğiniz resmi vs koyabilirsiniz.

Resimler:

Değiştrimek istediğiniz resimlerin bazılar awbs templates içinde devkit dizini içinde psd formatında bulunmaktadır.

Sayfa Ekleme:

Awbs de sayfa ekelebilmek için önce templates/ dizini içindeki basicphptemplate.php dosyasını bulunuz...

Notpad editör veya bir başka editor yardımı ile sayfayı açınız...

1-Bir başka editör yardımı ile yaptığınız html sayfada olabilir... Yani sizin kendi tasarımınız olan sayfanın kodlarını alın ve basicphptemplate.php sayfası içinde

<!--begin page content--add rows - start with <tr> and end with </tr> and you will be fine....-->

Yaptığınız sayfa kodlarını bu araya yapıştırnız

<!--end page content-->

Daha sonra bu sayfayı farklı kayded yapın ve kaydedin..... ( Örneğin : bayi.php )

ve bu sayfayı sitenize upload ediniz.... templates/ ..... templates dizini içine

2- Şimdi ana dizin içinde bulunan basicphptemplate.php sayfasını bulun ve yine editor yardımı ile açınız

orda şöyle bir koda göreceksiniz :

print $template->parse("basictemplate.php"); burdaki basictemplate yazısısını daha önce yapmış olduğunuz sayfaya vermiş olduğunuz isimle değiştriniz
Örnek :

print $template->parse("bayi.php"); ve farkı kaydet deyip , sayfayı bir önceki yapmış olduğunuz sayfa ile aynı isimde kaydedip... Serverinizdeki ana dizine gönderin.... Hepsi bu

Daha sonra test için Örnek : www.domainadi.com/bayi.php gibi sayfayı çağırdığınızda sayfanız gelecektir.

Hepinize kolay gelsin.....

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zbahadir' Alıntı:
Admin ve Tools dizinlerine koymamız gereken .htaccess dosyasının içeriği ne olmalıdır?

Kontrol paneli kullanıyorsanız panel yardımı ile klasörleri şifrelemenizi öneririz. .htaccess içeriğinde şifreler başka bir dosyadan include edilip cryptolu olarak gözüktüğünden burada yayınlamamızın pek bir anlamı yok.

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su tema mareze düşmüş sanırım onu kuran kisi sorun yasarmi ?

Redhostcenter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orhanabi yine kendini konusturmussun helal sana be kim tutar seni AWBS Türkiye Temsilcisi olarak süpersin ;)

Redhostcenter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
justice bu mareze düsen AWBS'de sorun var bir dosyada ok bunu ben biliyordum ama yinede sagol :)

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamamlayanlarda var sanırım bilmiyorum, mareze düştügünü biliyorumda :p

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
justice' Alıntı:
tamamlayanlarda var sanırım bilmiyorum, mareze düştügünü biliyorumda :p

awbs bildiğim kadar düşse bile kullanılmıyor.çünkü lisansı tek kişi kullanabilir.ayrıca kodları zend ile şifrelendiğinden sonradan hata veriyor.çünkü awbs kendi sitesiyle iletişim içinde.bildiğim kadar böyleydi çok kişide vardı kuramadılar

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
marez dediğiniz Drams ismiyle geçen eski versiyon. AWBS'yi crackleyemiyorlar, domain adına lisanslandığı için pek kolay değil crackerların işi. Crack yapsalar dahi 169 $ verip almayacak zihniyet zaten kullanmasın böyle programları. Ayrıca konuyu dağıtmayalım lütfen de, abimiz güzel anlatımına devam etsin.

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki Plesk ile awbs sorun yasatırmı ? cpanel kadar Pleskle anlasılmadığını biliyorum awbs'nin..

Y

ysf

Misafir
Merhabalar ;

Awbs ile email templateleri HTML yaptim fakat user kayit disindaki tum templateler txt olarak gidiyor. HTML kodlari gorunuyor mail icerisinde. Email Templateleri editlerken Email Type i HTML olarak sectim fakat durum ayni. System Options dan da Defult Email Type i HTML olarak isaretledim ama kodlar gorunuyor maillerde.
Simdiden tesekkurler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5