İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

awbs kurarken yaşanan ciddi sorun

I

i.s.a.q

Misafir
Awbs Kurulumu yaptırıyoruz ancak sistemde incoube yada zend kurulmuş olması gerekıyor makina windows 2003 sanırım zend kurulumlarında wındows makınalarda bileşen cakısması olabılıyormus zend ıle pleskde bır kac aynı dosya ısmı varmıs onlar kurulmayacakmıs sanırım birde biz İncoube KURMak ıstedık kurduk ancak sıstem tanımıyor bu modülü.

BU 2 konuda yardımcı olabilecek fikir belirtebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürer

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende awbs kullanıyorum fakat linux serverima kurdum. PHP windowsda sağlıklı çalışmıyor yetersiz kalıyor. Zend ve curl kurulması gerekiyor.

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer 2 server varsa bence main serverı linux olarak tanıt. awbs de bir den fazla sunucu ekletebiliyordun galiba sisteme

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
ReksNet' Alıntı:
Zend ve curl kurulması gerekiyor.
evet sadece zend yetmiyor curl de yüklü olmalı yani sen linux saglam bi yere kur.Bide far etmes mesela linux ve win serverları ayrı ayrı ekliyebilirsin awbs paneline

I

i.s.a.q

Misafir
Awbs yi linux makinaya kursak windows makinasınıda awbs ye etkileşimli hale getirebiliyormuyuz ?

yada wındows 2003 de zend kurulumu nasıl yapılıyor bılgı verebılırmısınız.curl vs kurulu.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
i.s.a.q' Alıntı:
Awbs yi linux makinaya kursak windows makinasınıda awbs ye etkileşimli hale getirebiliyormuyuz ?

tabiki iki ayrı makina ile de etkileşimli hale getirebilirsiniz.Mesela awbs den iki serverıda ekleyerek win ve linux hosting paketlerini ayrı ayrı satabilirsiniz. fakat awbs galiba cpanel ile daha iyi uyumlu, pleskle uyumluluğunu beğenmeyenler var ben denemedim şahsen.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Serverınıza aynı anda hem zend hemde ioncube kuracaksınız ilk olarak ioncube kurulmalı ardından zend kurulmalı

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
sonsuzhost' Alıntı:
Serverınıza aynı anda hem zend hemde ioncube kuracaksınız ilk olarak ioncube kurulmalı ardından zend kurulmalı

ioncube sadece 30 günlük trial versiyondur.Gerçeği lisanslısı zend ile encode dir.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ioncube sadece 30 günlük trial versiyondur.Gerçeği lisanslısı zend ile encode dir.

loaderlarla encoder ları karıştırmayalım zend inde ioncube ünde loaderları ( servera kurululan kısımları) tamamen ücretsizdir bu zaten böyle olmak zorundadır sadece zend yada ioncube ile bi dosyayı encode ederek yayınlamak istiyorsanız lisanslı encoder almanız gerkiyor ki bunun server ile alakası yok dosyaları encode ettiğiniz program serverda değil sizin pc nizde çalışır pc nizde dosyayı encode edersiniz ve serverda yayınlarsınız dosyanın çalışması için serverda LOADER ın kurulu olması yeterlidir ve loaderlar %100 ücretsizdir

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ben farklı bişi mi dedim.Awbs sahipleri zend ile encode etmişler scripti, lisanslıdır illaki kullandıkları program.Ayrıca loader lerin paralı olduklarını da nerden çıkardın yukarda paralı mı dedik.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
zend ve ioncube aynı serverda aynı anda çalışıyor bizim serverlarımızdada böyle sadece önce ioncube ardından zend kurmaya dikkat edin hepsi bu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5