İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

awbs kurulum için gereken yazılımlar

emin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım umarım hayırlısı olur.
Üniversite öğrencisiyim meslek yüksek proje olarak awbs aldım öğr görv öğretmenimizin sunucuları var ikitane birisini benim için ayıracak benden awbs kurmamı istedi gereken tüm modülleri yapmamı istiyor elimizde tüm imkanlar var gereken lisans alacağız satın alacağımız firmadan destek almamam gerekiyor kendin yapmam gerekir...
Sorunum şu : Şimdi bizim sunucu var ftp ile dosyaları atılması söylenmiş ben bu dosyaları nereye atacağım (daha lisans almadık) ikincisi php ve mysql diğerleri nerden download yapacağım buldumda doğrumu yanlış mı bilmiyorum sizlerinde fikirlerini alayım dedim aşağıdaki yazılımları indirip kurmam mı gerekiyor ilk önce sunucuya (server 2003) kurulu makinada bu yazılımları kurduktan sonra yapmam gereken bi ayarlar varmı awbs ftp atmadan bide hocam plesh bahsetmişti forumda gerekenler var sanırım okuyup yapmaya çalışacağım yardımcı olur iseniz sevinirim arkadaşlar
Awbs Kurulumu için gerekli ögeler :
Linux/FreeBSD/Windows2003
PHP v4.3.8-4.4.x (safe_mode off, register_globals on olması gerekmektedir.)
(PHP5 Şu an desteklemez)
MySQL Database Server
Apache or IIS5/6 Web Server
cURL + SSL v7.10 or better (php compiled cURL Gereklidir)
otomatik mail gönderme ve hesap açılımları için CRON gereklidir.
Şifreli alanlar için. (.htaccess) gereklidir.
Secure site (optional)(no cross domain secure urls)
Compiled GD Gereklidir raporlar için.

ByBoss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle merhaba awbs yazılımını kurmak için linux sunucu tavsiye ederim windows sunucuda hem performans alamazsınız hemde sorunları çok çıkıyor öncelikle sunucunuzda awbs yeni sürümü artık zend desteklemediği için ioncube kurulması gerekmektedir. Kurulum için bunun yüklü olması yeterlidir daha sonra size verilen awbs dosyalarını binary modunda ftp yapmanız gerekmektedir dosyaları ftp yaptıkdan sonra inculede klasorunun içindeki dbconfig.php ayarlarını sitene göre düzenle lisans dosyasını ana dizine attıktan sonra www.domainadi.com/install/install.php dosyasından hatasız kurlum yapabilirsiniz eğer bir sorun yaşarsanız imzamdaki e-mail adresi msn adresimdir eklersiniz detaylı bilgi verebilirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5