İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AWBS resellerclub ayarı bakarmısınız

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Selam arkadaşlar..
resellerclubten bayilik aldım
Bayilik bilgilerini sisteme girdim

domain siparişlerine onay verdiğimde şu hatalar geliyor karşima

...Processing queue...

Type: New Registration
Domain: burdadomainadiyaziyor
Years: 1
Registrar: enom

--------------------------------------------------------------------------------

>Registration FAILED!<
Reg Error: Bad User name or Password This is not a reseller account.
16-05-2008 22:19
bunun çözümü nedir acaba

sipariş onayında enomu gösteriyor birde

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
admin/configuration/TLD Config te domainlerin kaydedicisinin Resellerclub olduğundan emin olun sizin kaydediciniz enom olarak ayarlanmış hata bu yani awbs niz resellerclub bilgileriniz ile enomdan kaydetmeye çalışıyor domaini

admin/configuration/TLD Config te domainlerin kaydedicisinin Resellerclub olarak ayarlayın

mevcut domain siparişini her şeyiyle silin awbs nizden ve siparişi tekrar girerek RUN yapın.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Saolasın dediğini yaptım enomların tamamnı reseller club olarak değitirdim
register olayını yine yapmdı

Registrar Management Bölümündeki ayarlardan şüphleneiyorum acaba live URL ile test URL tem olarak nasıl olmalı

veya oradaki URL leri Doğru olarak resellerclub bayi panelimden nasil alabilirim

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
saolun arkadaşlar
problemi çözdüm

şu anki kalan problemim

sitemde kredisi olan birisi sipariş verdiğinde sipariş listesine benim onaylamam için çıkıyor
bunu nasil direk register ettirebiliriz yani bana onay almasına gerek yok kredisi varsa

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
yokmu arkadaslar
bilen birisi

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ayrıca sunucunuzda apachenizin awbs nin (aynı zamanda resellerclubın) gereksinimlerinden olan CURL + CURL SSL ile derlendiğinden emin olun

ödemesi yapılmış siparişlerin otomatik aktif edilmesi için:

1. si awbs cronjob ayarlarınız eksiksiz ve hatasız olmak zorundadır
2. si awbs admin panelinizde: configuration/System Options sayfasında Hosting Defaults/Settings bölümünde Activate new hosting packages immediately: TRUE yaparsanız kredi ve kredi kartı ile yapılan ödemeler başarılı olduğunda girilmiş olan cronjoblar belirlenen cron job süresi sonrasında bu host siparişini otomatik olarak aktif edecektir

Ayrıca aynı sayfada Misc bölümünde Activate new domain packages immediately: TRUE yapacak olursanız kredi ve kredi kartı ile yapılan ödemeler başarılı olduğunda girilmiş olan cronjoblar belirlenen cron job süresi sonrasında bu domain siparişini otomatik olarak aktif edecektir.

Yalnız ben hiç bir zaman bu şekilde otomasyonu tavsiye etmemekteyim özellikle son dönemlerde Türkiyede çalıntı/sahte kredi kartı kullanımı aşırı derecede artmış durumda siz bunları otomatik yaparsanız adam çalıntı kredi kartı ile sitenizden sipari verip otomatik aktif ettirir. (otomatik aktif etse ne olurki demeyin adamlar çalıntı kart ile gelip toplamda 2000-4000$ lık domain satın alıyorlar ve herşeyiniz otomatik ise bu domain kayıtları size mal olur bir işede yaramaz o kadar domain sahibi olmanız tamamen zarar yani)

Bu yüzden bırakın otomatik olmasın önce sizin kontrolünüzden geçsin gerekirse müşteriyi arayın kimlik ve kullandığı kredi kartı taramasını isteyin yoksa çok zarar edersiniz.

HDDServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayrıca sunucunuzda apachenizin awbs nin (aynı zamanda resellerclubın) gereksinimlerinden olan CURL + CURL SSL ile derlendiğinden emin olun

2. si awbs admin panelinizde: configuration/System Options sayfasında Hosting Defaults/Settings bölümünde Activate new hosting packages immediately: TRUE yaparsanız kredi ve kredi kartı ile yapılan ödemeler başarılı olduğunda girilmiş olan cronjoblar belirlenen cron job süresi sonrasında bu host siparişini otomatik olarak aktif edecektir

Ayrıca aynı sayfada Misc bölümünde Activate new domain packages immediately: TRUE yapacak olursanız kredi ve kredi kartı ile yapılan ödemeler başarılı olduğunda girilmiş olan cronjoblar belirlenen cron job süresi sonrasında bu domain siparişini otomatik olarak aktif edecektir.

Yalnız ben hiç bir zaman bu şekilde otomasyonu tavsiye etmemekteyim özellikle son dönemlerde Türkiyede çalıntı/sahte kredi kartı kullanımı aşırı derecede artmış durumda siz bunları otomatik yaparsanız adam çalıntı kredi kartı ile sitenizden sipari verip otomatik aktif ettirir. (otomatik aktif etse ne olurki demeyin adamlar çalıntı kart ile gelip toplamda 2000-4000$ lık domain satın alıyorlar ve herşeyiniz otomatik ise bu domain kayıtları size mal olur bir işede yaramaz o kadar domain sahibi olmanız tamamen zarar yani)

Bu yüzden bırakın otomatik olmasın önce sizin kontrolünüzden geçsin gerekirse müşteriyi arayın kimlik ve kullandığı kredi kartı taramasını isteyin yoksa çok zarar edersiniz.

KONU DİŞİ
Öner bey telefonla sizi aradim ama cevap vermediniz telefon yüzüme kapadiniz.nedendir ?
KONU DİŞİ

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
KONU DİŞİ
Öner bey telefonla sizi aradim ama cevap vermediniz telefon yüzüme kapadiniz.nedendir ?
KONU DİŞİ
Töbe Töbeeee:) Çırak kaşınıyon yine bunların yeri burası değil ne özel hayat bıraktın ne iş ciddiyeti ve neden yüzüne kapattığımı biliyon

Ofise tekrar uğradığında seni ayağından tutup camdan sarkıtıp resmini çekip foruma koyucam ona göre çırak kaşıntın artıyo:)

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2

Kardeş Haklısın

Benim Tam olarak istediğim şu:

ben birisine Siteden kredi ekledim misal
şahsın yeterli kredisi var
bu kişi benim eklediğim kredi ile sipariş verdiğinde sipariş listesine benim onay vermem için çıkıyor..
benim tam olarak sormak istediğim bu:
benim tarafımdan kredikendirilen birisi hesabındaki kredi yettiği sürece bana onay gerekmeksizin kendisi aktif edebilsin kredisi varsa..

anlatmak istediğim buydu
ve senin ise kredi kartı ile ilgili verdiğin bilgileri ciddiyetle dikkate almiş durumdayım kredi kartı ile oto aktif edilmesinden vaz gectim ama dediğim gibi

mesela ben sana kredi ekledim
100 $
senin kredin varken hem domain hemde hosting siparişlerini kendin aktif edebilmeni istiyorum admin panelde sipariş listesine onay almaksızın cıkmasına gerek yok düşünüyorum..

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
AWBS de Oto aktivasyon açıldığında kredi ye bakmıyor ödemesi alınabilen tüm siparişleri (kredi kartı yada kredi otomatik aktif ediyor)

istdizayn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gf8
Sipariş Que managerda Pending 'de bekliyor yoksa invoice manager'da mı ödeme onayı için bekliyor . eğer invoice managerda fatura kapatılmamışsa müşterin siparişi oluştururken ödeme sayfasında kredimden öde'yi seçmemiştir . bu durumda müşteriye bilgi vererek onun panelinden giriş yapıp açık faturasını krediden ödeyi seçerek işlemi tamamlayabilirsin.

Eğer Ödeme onaylanmış Que managerda pending 'de bekliyorsa Admin /Configuration System Options /
Activate new hosting packages immediately: TRUE
Activate new domain packages immediately: TRUE
olarak seçilmiş olmalıdır.
eğer bunlar true ve hala pending'de bekliyorsa AWBS için gerekli Cron tanımları yapılmamış demektir. gerekli tanımların yapılması gereklidir.

iyi çalışmalar

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Gerekli Cron ayarlarını

ROOTAN crontab -e olarak girip ekledim
eklediğim satirlar ise forumarda verilen standart satirlar

cron ayarlarını yeniden buradan vermeniz mümkünmü çünkü diğer yarları yaptiğimda calişmiyor hata veriyor

istdizayn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
10/* * * * php -q -f /home/kullanıcıadınız/public_html/tools/master_cron.php /home/kullanıcıadınız /public_html

bu cron WHM/Cpanel'e göre hazırlanmıştır . kullandığınız panele göre path değişiklik gösterebilir ama komut ve parametreler aynıdır :)

fethimurat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne diyeyim yine Yavuz bey farkı hem videolu anlatsın hemde gece gündüz bıkmadan telefonda anlatsın. Saolasın istanbuk dizayn saolasın Yavuz bey.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5