İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ayazma Benim Dünyam!

beyin.dll

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Televizyon da ve internette de zaman zaman karşınıza çıkan Ağaoğlu İkitelli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Ayazma’da bulunan yirmiden fazla ev yıkılmış, TOKİ ve K.Çekmece Belediyesi evleri yıkılan ailelere TOKİ konutu sözü vermişti. Projenin hayata geçirilmesinden bu yana tam 33 hafta geçmesine rağmen Ayazma’da evleri yıkılan aileler için halen bir adım atılmadı. Dahası barınabilmek için çadır ve prefabrik evler kurmaya çalışan aileler tekrar belediyenin yıkım ekipleriyle karşılaştılar. Açıkça bilinmelidir ki bu bir toplum sorunudur. Bu bir TOKİ ve belediyenin ortak rant sağlama çabasıdır. Tüm bu zorluklar içinde Ayazma mağdurları bugün sorunlarına dikkat çekmek için ”Ayazma benim dünyam!” adında bir video çekerek internette yayınladılar. Ağaoğlu İnşaat ile Ayazma mağdurlarının çektiği videoları peş peşe izlediğinizde zaten neyin ne için yapıldığını çok rahat görüyorsunuz…

[YOUTUBE]ZZVT2cknBy8[/YOUTUBE]

Dipnot: Bu ülkede böyle bir zulmü görmezden gelip stadyum açılışına katılıp yuhlanan bir TOKİ başkanı ve Başbakana rağmen, Ankara’dan kalkıp Erzurum’a giden ve burada ”Bu kış kar yağmamasının sebebi AKP hükümetinin uğursuzluğudur!” diye ilkokul zihniyetinde cümleler kuran Memur Kemal’e rağmen, bu yaştan sonra iktidar olabilmek için matematik profesörü olmaya soyunmuş Koca Kurt’a rağmen, Ayazma mağdurları hala kendilerine sahip çıkacak birilerini bekliyor. Laiklik bu değildir! Cumhuriyetçilik bu değildir! Milliyetçilik bu değildir! Bunca insanı mağdur etmek Müslümanlık hiç değildir! Ama bilinsin ki binlerce kilometre ötede de olsak Ayazma halkının bu haklı davalarında her zaman yanlarındayız…

Lütfen duyarsız kalmayın!
Kaynak: http://www.erdincturan.com/gundem/ayazma-benim-dunyam.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5