İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aynı boyutta 2 veya 3 reklam kullanmak

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bu konuda büyük bir belirsizlik var.Şöyle ki ilk zamanlar aynı boyutta 3 reklam birimi yasak denirken artık 2 reklam birimide yasak denmeye başlandı.Ama bunu diyenler kim ali,veli vs.

Şimdi arkadaşlar 2 veya 3 reklam biriminin yasak olduğuna dair googledan mail,uyarı vb. alan var mı aramızda?

Yada her hangi bir sitede google tarafından açıklanan bir bildirim var mı?

Bu iki soruyada bu konuda net yanıt alamazsak demek ki arkadaşlar bu tarz bir yasak yok.Biz bunu adsenseden korktuğumuz için kendimiz oluşturmuşuz.

Not:Kare ve diğer büyük boyuttaki reklamları sayfanın ilk giriş kısmını tamamen kaplayacak şekilde koymak ban sebebidir.Ben bundan bahsetmiyorum.Normal içeriğin içine gömülmüş aynı boyut reklamlardan bahsediyorum.

Harbiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 u bilmiyorum ama ayni boyutta iki reklam birimi kullanmak kesinlikle yasak degildir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kesinlikle yasak değil.Benimde aklıma takılmıştı geçen hafta sordum adsenseya cevap verdiler aynı boyutta 2 veya 3 reklam yasak değil dediler.Ayrıca adsense kurallarında böyle bir ibarede yok yine ayrıca yasak olsa 4 içerik reklamı yerleştirmek yasak olduğu ve 4 tane yerleştirirsen 3 tanesinin göründüğü gibi bundada durum aynı olurdu.Merak etme adsense onayladı..

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kesinlikle yasak değil.Benimde aklıma takılmıştı geçen hafta sordum adsenseya cevap verdiler aynı boyutta 2 veya 3 reklam yasak değil dediler.Ayrıca adsense kurallarında böyle bir ibarede yok yine ayrıca yasak olsa 4 içerik reklamı yerleştirmek yasak olduğu ve 4 tane yerleştirirsen 3 tanesinin göründüğü gibi bundada durum aynı olurdu.Merak etme adsense onayladı..

Evet arkadaşlar tahmin ettiğim gibi bu tarz bir kural mevcut değil.Tamamen kendi içimizde oluşturduğumuz bir kural.Lütfen bir konu hakkında tam emin olmadan insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5