İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aynı içerikli siteleri kullanmak bir sorun yaratırmı?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
İki adet sitem var içerikleri aynı bu sitelerin acaba bunlarda reklam yayınlamamda bir sorun varmı yani neden iki tane aynı site açtın diye gelip banlamazlar dimi :) Siteler yapısal ve kodsal olarak birbirinden farklı içerikleride tamı tamına aynı değil ama %50 benzer şeyler var. Sitelerin konuları aynı ama.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adsense konusunda telif sorunu yoksa sıkıntı yaratmaz keza bu tarzda milyonlarca site görebilirsin :) Ama gel gelelim google içinse sıkıntısı içeriği kopya olarak görecektir.İkiside aynı IP üzerinde ise, ikiside zarar görebilir.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Adsense konusunda telif sorunu yoksa sıkıntı yaratmaz keza bu tarzda milyonlarca site görebilirsin :) Ama gel gelelim google içinse sıkıntısı içeriği kopya olarak görecektir.İkiside aynı IP üzerinde ise, ikiside zarar görebilir.

yok aynı ip de değilde şimdi ikisindede benim adsense reklamları çıkıyor ikisinide web master araçlarına ekledim ya zaten biliyodur sitelerin benim olduğunu :) analysticleri filan hep bir arada.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adsense açısından bir sıkıntı yaşatacağını sanmam :) Ancak aramalarda içeriğin özgün olmamasına neden olacaktır eminim.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hiçbir sorun olmaz. İçin rahat olsun. Zaten bu özgünlük meselesini tartışmaya gerek yok, biliyorsundur o kadarını :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5