Az Kullanıcı Sayısına Sahip Sohbet Uygulamaları

emirhanbulbul

0
İyinet Üyesi
Katılım
23 Haziran 2013
Mesajlar
242
Reaction score
0
Bazen daha az bilinen sohbet uygulamaları, diğerlerinden çok daha kullanışlı özelliklere sahip olabiliyor. Burada avantaj, bulunduğunuz ülkedeki kullanıcı sayısının az olması.
Line
Line: Line, kullanıcılarının çoğunu Asya kıtasından karşılamaktadır. Line’ın en güzel özelliği kullanıcıların giriş yaparken telefon numarası girme zorunluluklarının olmaması.
KikKik: Kanada’nın Waterloo Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen bu uygulamanın tablet için ayrı bir versiyonu mevcut.
BlackBerry MessengerBlackBerry Messenger: Başlangıçta yalnızca Black Berry kullanıcıları arasında sohbet imkanı veren yazılımın daha sonra İOS ve Android için versiyonları da geliştirildi. Ancak bazı ülkelerde yaygın değil.
TextSecureTextSecure: Bu android uygulamasının güvenlik özellikleri, aynı zamanda WhatsApp’taki şifrelemeden de sorumlu olan Open Whisper sistemi tarafından sağlanıyor. Bu yüzden mesaj iletimi hayli güvenli.
myChatmyChat: Tıpkı skype gibi myChat de kullanıcıya gerçek zamanlı telefon görüşmesi imkanı sunuyor. Servis sağlayıcı henüz bu görüşmeler için ücret talep etmiyor.
SIMSmeSIMSme: Almaya’da geliştirilen ve Almanya’daki sunucuları kullanan bir uygulama. Uçtan uca şifreleme kullanıyor.
WeChatWeChat: Standart iletişim özelliklerine ek olarak Çin kaynaklı bu sohbet programı, Facebook’taki zaman tüneli benzeri bir akış hizmeti de sunuyor.
SicherSicher: Uçtan uca şifreleme kullanan bir başka Alman yazılımı. Ayrıca belirli bir zaman geçtiğinde seçili mesajları silme opsiyonu da mevcut.
KakaoTalkKakaoTalk: Skype gibi Kore menşeli uygulama görüntülü görüşme olanağına sahip. “Plus Friend” özelliği sayesinde sevdiğiniz ünlülerle ilgili güncel haberlere ulaşabiliyorsunuz.
Tencet QQTencet QQ: Yine Asya’da popüler olan bu mesajlaşma uygulaması, kullanıcıları kendi alan adlarını .cn uzantsı ile kayıt ettirme olanağı tanıyor. Bu alan adı sayesinde kullanıcılara daha kolay ulaşılabiliyor.

Kaynak: http://www.pcwebim.com/az-kullanici-sayisina-sahip-sohbet-uygulamalari/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst