İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Husular

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1) Siteniz yeni ise (yeni kavramı 1 günlük ve 3-6 aylık siteleri kapsıyor en az) alacağınız her saçma sapan 1 backlink bile siteyi olumsuz etkiler.Link değişimlerinde görüyorum dışarı 1.000 tane link verilmiş,site sizin sitenizle ile tamamen alakasız ve değişim yapılıyor.Sandbox riski %101.Denendi ve görüldü
smiley.gif

2) Yeni açılan bir site için 5-10 günde bir 2-3 adet pr 3-4 sizinle aynı içeriğe sahip sitelerden backlink almanız kadar harika bir şey olamaz.Hem istiktarlı bir şekilde google'da yükseliriz,hem de sanbox riskimiz olmaz.
wink.gif

3) Link değişimlerinde görmediğimiz şey değil.Pr 0 toplam 50 kadar sayfası var adamın.Toplu link değişimi diye açıyor başlığını,hurraa saldırıyor herkes,siteleri daha yeni hemde,en eskisi 5-6 aylık,ekledim linklerini işte şu şu kodları ekle diyor,yahu o site zaten olmuş link çöplüğü,e 50 tane pr 0 backlink zaten sandbox sebebi,işine de yaramayacağı gibi siteyi de sandbox'a sokuyorsun..

4) Dizinler.Boş geçilmemesi gereken bir detay.Pr 5-6-7-8 alman dizinleri ile doldu ortalık.E sömürün.Mis gibi backlink işte,hele dmoz..

Bütün bunlar çok ince ayrıntılar,ben yeni site açayım, iyinet te 8 sayfa link değişimi yapayım,1 haftada istediğim kelimede istediğim yere geleyim diye cahilce bir düşünce olmasın beyinlerinizde.Her şey zamanla,sabırla ve güzel bir strateji ile gitsin..

Tüm webmaster arkadaşlara kolay gelsin,bilmediklerinize / merak ettiklerinize açıklık getirebildiysem ne mutlu bana
rolleyes.gif

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Deneyimlerinizi saygıyla karşılıyorum ama şu soruyu sormaktan kendimi alamıyorum.. Dünyadaki hiç bir webmaster, Sandboxun nedenini tam anlayamamışken, siz nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz acaba ? Bunun sırrını paylaşmanızı rica edebilirmiyim ? Çünkü yurt içi ve dışında, büyük organizasyonlarda kimi zaman görev aldım, kimi zaman davetli olarak gittim.Bu işi uzman olarak yapan, ciroları Milyon dolarla ifade edilen kurumsal firmaların uzmanları bile bu kadar kesin konuşmaktan kaçınırlar.Gerçekten de merakımı mazur görün, paylaşırsanız sevinirim.

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Deneyimlerinizi saygıyla karşılıyorum ama şu soruyu sormaktan kendimi alamıyorum.. Dünyadaki hiç bir webmaster, Sandboxun nedenini tam anlayamamışken, siz nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz acaba ? Bunun sırrını paylaşmanızı rica edebilirmiyim ? Çünkü yurt içi ve dışında, büyük organizasyonlarda kimi zaman görev aldım, kimi zaman davetli olarak gittim.Bu işi uzman olarak yapan, ciroları Milyon dolarla ifade edilen kurumsal firmaların uzmanları bile bu kadar kesin konuşmaktan kaçınırlar.Gerçekten de merakımı mazur görün, paylaşırsanız sevinirim.

ben gün içinde siteme içerik eklemiyorum,yeni siteler açıp durmuyorum yada adsense gelirim yok.

bütün işim optimizasyon vs. üzerine,yeni yöntemler buldukça deneylimlerimi paylaşıyorum ama sandbox'tan çok çekiyor bizim webmasterlarımız,digitalpoint'de okuyorum tek-tük adam var bu sorunu yaşayan..

kesin konuşmuyorum,bunlar hemen hemen herkesin bildiği şeyler aslında daha çok yenilere hitap eden bir makale..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Farklı yerleri takip ediomuşuz, özür dilerim.Benim ingilizcem kötü gerçektende, onların sandox sorunu olduğunu, çözemediklerini sanıyordum.

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu alman dizinlerini paylaşsanızda bizde yararlansak:D

çoğu paylaşıldı aslında :p

Farklı yerleri takip ediomuşuz, özür dilerim.Benim ingilizcem kötü gerçektende, onların sandox sorunu olduğunu, çözemediklerini sanıyordum.

digitalpoint dünya'daki webmasterları kapsayan bi forum,oradan takip ettiğim kadarıyla..

son olarak

Yeni açılan bir site için 5-10 günde bir 2-3 adet pr 3-4 sizinle aynı içeriğe sahip sitelerden backlink almanız kadar harika bir şey olamaz.Hem istiktarlı bir şekilde google'da yükseliriz,hem de sanbox riskimiz olmaz.
wink.gif

Ben bunu msn ile açtığım bir bloguma uyguladım,yemin ediyorum şuanda hiti 50.000'lerde ve henüz 1 aylık

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Link değişiminden ziyade, hit getirebilecek kelimelerle arama motorlarında yükselmek. Sonra hit kazanmak zor değil zaten :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
önemli olan zoru başarmak se x ile ilgili bi kelimede 140. sayfada olun gine istemediğiniz kadar hit gelir ama araması günlük 10000 lerde olan bir hukuk kelimesinde 3. sayfada ol gine hit gelmiyo naparsın:D

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
önemli olan zoru başarmak se x ile ilgili bi kelimede 140. sayfada olun gine istemediğiniz kadar hit gelir ama araması günlük 10000 lerde olan bir hukuk kelimesinde 3. sayfada ol gine hit gelmiyo naparsın:D

hehehe bundan konu seçimi yapıyoruz mathiaxbars :) oyun sitesi açmıştım zamanında tam bir hüsrandı vallahi.Sadece uğraşmak insan için.Onun yerine rekabetin olmadığı 2 site aç aynı hit, daha yüksek gelire ulaşabiliyorsun.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
suan free download kelimesi ile uğraşıyorum ingilizce bir sitemde ilk yüz sayfada bulamadım kendimi :) bakalım sonu ne olcak :D

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
çoğu paylaşıldı aslında :p

digitalpoint dünya'daki webmasterları kapsayan bi forum,oradan takip ettiğim kadarıyla..

son olarak

Ben bunu msn ile açtığım bir bloguma uyguladım,yemin ediyorum şuanda hiti 50.000'lerde ve henüz 1 aylık

50 k mı yani 50 bin yanlışmı yazdın 50 mi demek istedin 500 mü demek istedin.

selim61 dediği gibi sallamasyon geldi banada.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi