İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Backlink Nasıl İndex Alır ?

Seomtrak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir-sitenin-backlinkleri-nasil-index-alir.jpg
Backlinkler Nasıl İndex Alır ?
Sitenizin için backlink kastınız.Herhangi bir siteden backlink aldınız ve etkisi olmadığını düşünüyorsunuz.Doğru etkisi olmaz.Çünkü o backlink indexsizdir.Yani google onu görmemiştir henüz.Seo işlerinde backlinklerinizin indexlenmesi uzun sürer.Demiştik zaten seo uzun ve kapsamlı yapıldığı sürece kaliteli seo yakalanır.Bir backlinkin ortalama indexlenme süresi 3 aydır.Fakat biz bunu daha aza indirmeye çalışacağız.

Herhangi bir backlink kastınız.Örnek olarak bir bloga yorum yaptınız.Yada forum sitesine imzanızı ve web sitesi bölümüne urlnizi yerleştirdiniz.Şimdi yapmanız gereken yatmak değil.Seo sürekli olarak çalışmanız gereken bir sektördür.Seo yaparken işler kontrolünüz altında gerçekleşmektedir.İpin ucunu bir kaçırırsanız geri tutması zor olur.Yapmanız gereken birkaç işlem vardır..

Öncelikle link aldığınız bölümü pingleyin.Bakın urlnin olduğu bölüm olmasına dikkat edin.Yoksa forumun ana sayfasını pinglerseniz google botu sizin urlnizi bulamaz.Hani biraz süre geçerse bulabilir.Ancak forumlarda şöyle bir bölüme link eklediyseniz profilinizi pingletin.Bahsettiğim bölüm profil ayarlarındaki web sitesi bölümü.Buraya eklediğiniz link görünmez.Ancak profilinizi pinglerseniz google botları görebilirler ve bu backlinkiniz index almış olur.

Tanıtım yazısı aldıysanız daha kolay backlink indexlemesi yapabilirsiniz.Tanıtım yazısı aldığınız urlyi seo pingleme sitelerinde pingletmelisiniz.Pingleme işlemi kısa sürecektir, fakat bitmedi.Bu linkin google botlarına görünmesi için sosyal imeleme sitelerinde paylaşmanız gerekiyor.Bildiğiniz gib
i google sosyal imleme sitelerinde anlık indexlemeler yapar.Seo değeri yüksek siteler olduğu için burada paylaşmanız sizin yararınıza olacaktır.Bu şekilde bir seo linkwheel (link örgüsü) de yapmış olursunuz.Bu link örgüsünün güçlenmesi için tanıtım yazısına bir de blogger veya wordpress (ücretsiz) sitede link verebilirsiniz.Bunlarin sonucunda sizin seo link örgünüz şu şekilde olacaktır ; Sosyal imleme - Blog paylaşımı - Tanıtım Yazısı - en son halka ise sizin sitenizdir.Kolay ve etkili bir seo link örgüsü oluşturduk bile.Böyle bir link halkası oluşturabilirseniz hem hızlı backlink indexlenmesi hemde kaliteli linkler almış olursunuz.

Sonuç olarak sitenizin seo değeri ve seo gücü artar.Bir önceki makalemizde seo uyumlu tanıtım yazısı nasıl yazılır konusunu ele aldık.Makalemizi okuyabilirsiniz.Teşekkürlerimi sunarım.

kaynak ; backlink nasıl index alır

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Tanıtım yazısına örnek olarak da bu yazıyı gösterebiliriz. :)

Seomple.Com

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Pinglemeyi tavsiye etmiyorum açıkçası :) Sizinde dediğiniz gibi su altından gitmezsek ip elimizden kaçabilir. Linkleri linklemek konusunda sıkıntı yok :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5