chat ege.net

Backlink Nedir?

neleroluyo

Paylaşım Ekibi
Onaylı Üye
Katılım
9 Şub 2020
Mesajlar
30
Konum
İstanbul
SEO dünyasında sık sık karşılaştığımız terim olan Backlink terimini açıklamak istedim. Öncelikle backlink ile başlamak istiyorum.

Backlink Nedir?
Backlink, temel olarak iç backlink, dış backlink olarak ikiye ayrılan; yararlı veya zararlı olabilen link çıkışlarına denir. Otoritesi yüksek bir web sitesinden sizin sitenize yapılan link çıkışları web sitenizin değerini arttırırken, spamla dolu sitelerden yapılan link çıkışları web sitesine zarar verir.
* Ülkemizde çoğu web sitesi backlink işlemini ücretli yapmaktadır. Fakat backlink işleminin amacı, kullanıcıya yararlı kaynak sunmaktır. SEO açısından oldukça önemli bir kriterdir.
 
Son düzenleme:
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst