İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Backlink Takip Aracı Yayında

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
Arkadaşlar merhaba.

Lafı uzatmadan direk konuya gireceğim. Backlink takip aracı adında bir araç geliştirdim. Bu araçla satın aldığınız linklerin siteden kaldırılıp kaldırılmadığını öğrenebiliyorsunuz. Şöyleki: Siz, sisteme linkin olduğu sayfayı ve link kodunu giriyorsunuz. Sistem belli aralıklarla bu sitelere bağlanıp kodun kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol ediyor. Eğer kod bulunamazsa kullanıcıya mail atılıyor. (Kontrol etme işlemi manuel olarak da yapılabilmekte)

Ayrıca, link süresinin bitmesine belli bir süre kalınca da kullanıcı maille bilgilendiriliyor.

Bu sistemden tanıtım yazısı satın alanlar da faydalanabilir. Sadece footerdan satılan link olarak düşünmeyin.

Backlink Takip Aracı’nda Neler Var?

• Linklerin süresinin bitmesine az bir süre kala ve link süresinin bitiminde e-maille uyarı alma. (Periyotlar: 30, 15, 7, 3, 1, ve 0 gün kala)
  • Linklerden herhangi birisi kaldırılırsa e-maille uyarı iletisi alma.
  • Link kontrolü cron-jobs ile otomatik olarak her gün yapılmaktadır. Link kontrolü tercihen manuel olarak da yapılabilmekte.

Eğer bu proje tutarsa ilerleyen dönemlerde beyaz ve siyah listeler oluşturacağım. Hangi sitelerin güvenilir olduğu anlaşılmış olacak. Tabi bunun için daha erken.

Dipnot: Sistem yeni olduğu için mutlaka hatalar ve eksik yönler olacaktır. Konu altından veya pm ile bana iletirseniz sevinirim.

Backlink Takip Aracı: http://webmasteraraclari.org/backlink-takip/

marqha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aracı kullanmak için üye olmak gerekiyor diye olabilir :)

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
Bilgilerin veritabanında saklanabilmesi için üyelik şart. Öbür türlü bir anlamı kalmaz.

Ayrıca üyelik ücretsizdir. 1 dakikanızı bile almaz. ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5