İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Backorder Soru ?

E

eyciey

Misafir
www.snapnames.com ve www.pool.com da ilk başta bedava diyor backorder. Ama yinede kredi kartını istiyor. Şimdi 60 $ rı önce mi çekiyor yoksa bi işlem yapınca mı çekiyor ? Backorder yapılan domaini alamaz isem hakkım devam ediyor mu ?

Bu konulara bi açıklık getirirseniz sevinirim :)

K

Kerasus

Misafir
ilk önce kredi kartının gerçik olup olmadıgını kontrol eder daha sonra bir çaık artırmaya girersin ama kartından 60$ çekmez eğer domain diyelim snapnames de kaldı ise açık artırma 60$ dan başlar ve sende bu esnada artırmaya girersin. Kazanırsan verdigin rakamı kredi kartından çeker, ekstra başka bir ücret çekmez.
İstediğin kadar domain için backordera girebilirsin hakkın sınırsız. :)

E

eyciey

Misafir
Bilgi için sğl

Birde misal 2 tane domain ettim ama 1 tanesi bana kaldı o zaman 60$ mı çekiliyor ?
Birde mesela 4 domain backorder yaptım 4 domainde bana kaldı o zamanda 4x60 $ mı çekiliyor ?
Öyle ise gereksiz domainlere backorder koymamak lazım :)

K

Kerasus

Misafir
60$ giriş fiyatıdır, zaten genelde 60$ a kimseye kalmaz iyi domainlere çok kişi backorder yapar ve açık artırma 60$ dan başlar. Yani 60$ sadece başlangıç fiyatıdır. Sen fiyatı artırdıgın sürece devam eder. 1 değil 100 taneye bile girebilirsin ve kazandıkların parasını ödeyebildigin sürece senindir.

K

Kerasus

Misafir
Çogu kişi son zamanlarda Snapnames gibi backorder firmalarından domain alıyor aman dikkat edin oradada çok fazla hile dönüyor, bazen anlaşmalı 2 kişi birden fiyatları yükseltiyor yada son teklif veren yüksek bir fiyattan teklif veriyor ama cc sinde o kadar limit yok haliyle ondan önce en yüksek teklif verene kalıyor tabikide o hesapta aynı adamın. Bunun gibi birçok olay var dikkatli olun...

E

eyciey

Misafir
Zaten backorder olmaz ise para almıyorlar o yönden sorun yok
Godaddy i deniyecektim fakat oda pek olmuyormuş :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5