İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bada Windows Phone’i Geçti

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Araştırma şirketi olan Gartner‘in istatistiklerine göre 2011 yılında Samsung’un bir köşeye atılmış olan Bada işletim sisteminin; Microsoft’un yoğun çabalar gösterdiği ve anlaşmalar yaptığı mobil işletim sistemi olan Windows Phone 7′den daha çok kullanıldığı gözler önüne seriliyor.
20111116114946.jpg

Gartner’in belirttiği rakamlara göre Samsung Bada dünya genelinde 2011 yılının son çeyreğinde 2.5 milyon adet dağıtılırken; Microsoft Windows Phone 7 tam 1.7 milyon adet dağıtıldı.Symbian ise 19.5 milyon birim ile 17.3m iPhone’un önünde bulunuyor. Ancak bunun Apple’ın canını sıkacak bir durum olmadığını söyleyelim. Zira Gartner’a göre Apple, 2011′in en karlı cep şirketi olacak.

Kaynak: http://sanalplanet.com/bada-windows-phonei-gecti/

C2H5OH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kullanım oranına bakılarak anlaşılamaz bence
bada ne yaparsa yapsın asla bir win phone emsali olamaz , şuan winphone lu piyasada ne kadar pda yada akıllı telefon varki olanlar tümüne oranla çok az htc nin 1-2 modelinden fazlası yok , gelecek lumia800 ile iyi pay almasada gözle görülecek önemsenecek bir paya sahip olacağını düşünüyorum , sonraki çeyrekte belki yaygınlaşırsa android kadar yaygın model e sahip olmasada ios ve android savaşında belli bir rekabet için yere sahip olacaktır...
Bada ilk çıktığındada ölüydü şimdide ölü , samsung un işleri...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5